Дарницька ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» вкотре стає політичною ареною у передвиборній боротьбі

Дарницька ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» вкотре стає політичною ареною у передвиборній боротьбі

Днями у мережі Facebook було створено захід з неоднозначними вимогами та закликами приходити під ворота Дарницької ТЕЦ. Колектив підприємства розцінює такі дії як популістську піар кампанію на тлі передвиборної боротьби задля отримання прихильності та дивідендів. 

Для того, щоб уникнути спекулювання у пресі з цього приводу ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» зобов’язане повідомити, що дотримання екологічних стандартів є визначеним пріоритетом діяльності підприємства, що підтверджується конкретними фактами.

Перевірки екоінспекції = судова тяганина

Остання планова перевірка Дарницької ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» Державною екологічною інспекцією Столичного округу проводилась на початку 2019 року. Пункти Припису по суті зауважень вже виконано підприємством. Проте, з деякими пунктами підприємство не погоджується та оскаржує їх у суді. На сьогодні 2 пункти вже оскаржено та 2 в процесі оскарження.

ДЕІСО здійснювала і позапланові перевірки Товариства у 2019 році. За їх результатами було складено Постанови про накладення адміністративного стягнення на генерального директора Товариства, які також було оскаржено судом та  скасовано.

На сьогодні між підприємством та Державною екологічною інспекцією досягнуто домовленостей з приводу подальших дій здійснення заходів контролю дотримання природоохоронного законодавства на підприємстві, які невдовзі відбудуться.

Перевищення повноважень інспекторів

Після кожної перевірки інспекторами екологічної інспекції, на користь підприємства у суді оскаржується від 2 до 8 пунктів Припису. Проте, відбиваючи претензію перевірки та нарахування збитків, підприємство несе інші фінансові збитки, викликані судовою тяганиною. При цьому, здавалося б абсолютно законний спосіб доказу невинуватості підприємства у зв’язку з відсутністю підстави для висунення претензії про відшкодування збитків, заподіяних державі, викликає лише супротив громадськості та власне інспекції.

Серед останніх, у розрахунку, що проведений інспекцією були не вірно визначені обсяги фактично забраної води із поверхневих джерел, не вірно задокументовані значення з журналів та інше. Дані пункти Припису досі оскаржуються у суді. Помилка інспекторів чи перевищення повноважень, що в результаті виливаєтеся у Приписі підприємству кругленькою сумою, судами та осудом.

Працюємо в рамках отриманих Дозволів

Так, дійсно, ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» було включено до сотні підприємств забруднювачів, за даними 2019 року. Проте підприємство працює виключно в рамках отриманих Дозволів: на викиди в атмосферне повітря, на спеціальне водокористування та ін., виданих уповноваженими державними інститутами та здійснює діяльність лише в межах відведених норм по викидах.

Більше того, ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» самостійно та з залученням підрядних організацій здійснює лабораторний контроль за дотриманням вимог законодавства у сфері охорони атмосферного повітря, на підприємстві проводиться постійний виробничий контроль за викидами.

Платник екологічного податку

Відповідно до законодавства України передбачено сплату промисловими підприємствами екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря, скиди у природні водні об’єкти та розміщення відходів з розрахунку норм, зазначених у наданих Дозволах. ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» є виключним платником екологічного податку. Лише за минулий рік підприємством сплачено більше 28 мільйонів гривень екологічного податку. У 2020 році, вже за перший квартал сплачено понад 8 мільйонів гривень.

Програма реконструкції газоочисного обладнання ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» – сучасні електрофільтри

Для досягнення європейських нормативів по викидах, на підприємстві розпочато програму з комплексної реконструкції газоочисного обладнання котлів станції, яка передбачає будівництво п’яти сучасних електрофільтрів, після  встановлення сіркоочистки та азотоочистки.

Наприкінці 2018 року на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» введено в експлуатацію перший з п’яти електрофільтрів на котлі №6, загальною вартістю 98, 6 млн. грн. Експлуатація електрофільтра дала змогу досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15-20 мг/м3, це у 80 разів менше попередніх показників.

Таким чином, будівництво одного фільтру вже дало можливість знизити викиди пилу в середньому на 20-25%, в залежності від режиму роботи ТЕЦ.

У 2020 році здійснюється будівництво електрофільтру на котлі №7. Загальна вартість будівництва якого складає 118  млн. грн. Завершити роботи по цьому фільтру планується до кінця 2020 року.

Також, на даний час підприємством розробляється проектна документація на будівництво наступних, одразу трьох електрофільтрів, які планується включити до інвестиційної програми підприємства на 2021 рік.

Окрім реалізації проекту реконструкції на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» щороку виконується ремонтна кампанія з відновлення та модернізації застарілого енергетичного обладнання. Зокрема, лише в рамках кампанії 2020 році, на капітальний та поточний ремонт обладнання буде витрачено близько 100 мільйонів гривень.

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» зменшило використання вугілля за рахунок збільшення частки газу у паливній складовій

Працюючи за умови карантинних протиепідемічних заходів у столиці керівництвом підприємства було прийнято рішення переглянути технічну можливість роботи підприємства, що дало б змогу очистити повітря в зоні можливого впливу ТЕЦ, зменшивши викиди в атмосферне повітря за рахунок зміни співвідношення спалювання газу та вугілля при виробництві теплової та електричної енергії, враховуючи при цьому технічні можливості обладнання.

За 4 місяці 2020 року частку використання газу на ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” було збільшено до максимальної технічної можливості, середній показник використання газу склав 42%. Це дозволило в рази мінімізувати викиди в атмосферне повітря.

Колектив Дарницької ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» вважає, що екологічні проблеми – це проблеми не одного підприємства, а всієї галузі, і повинні вирішуватися на рівні держави.

Наше підприємство продовжує працювати задля забезпечення споживачів якісними послугами та звертається до усіх політичних діячів та тих, хто намагається ними стати, не заважати роботі підприємства та не створювати навколо діяльності нашого підприємства політичну арену для передвиборної кампанії та отримання політичних дивідендів!