Виклик пандемії: ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» під час карантину було зменшено використання вугілля для виробництва електричної та теплової енергії!

Виклик пандемії: ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» під час карантину було зменшено використання вугілля  для виробництва електричної та теплової енергії!

Пандемія, яка застала світ дійсно зненацька, внесла свої корективи у спосіб та можливості життя людей, роботу установ та організацій, режим праці медичних працівників та людей, які працюють на підприємствах, що забезпечують життєдіяльність міст. В свою чергу кожен пристосувався до умов, які диктує пандемія.

Зважаючи на те, що теплоелектроцентраль ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» відноситься до підприємств, що безперервно забезпечують життєдіяльність міста, оперативний персонал теплоелектроцентралі, незважаючи на погоду, час доби та ситуацію в країні, весь час працює, щоб забезпечувати комфортними умовами життя домівки жителів Дніпровського та Дарницького районів.

В умовах карантинних протиепідемічних заходів у столиці підприємством було створено всі умови для безпечної роботи співробітників ТЕЦ: вжито всіх можливих дезінфікуючих заходів, закуплено засоби індивідуального захисту, організовано окремий збір для відпрацьованих засобів індивідуального захисту, додатково облаштовано медичний кабінет з можливістю проходження експрес-тестування, вирішено транспортні питання для персоналу.

Проте, ми розуміємо, що пандемія це питання не одного підприємства, тому на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» не змогли залишитися осторонь проблеми, що охопила місто, Україну та увесь світ.

Зважаючи на те, що питання охорони навколишнього середовища є одним з пріоритетних для ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» в цих умовах воно стало особливо актуальним.

Тому керівництвом підприємства було прийнято рішення переглянути технічну можливість роботи підприємства, що дало б змогу очистити повітря в зоні можливого впливу ТЕЦ, зменшивши викиди в атмосферне повітря за рахунок зміни співвідношення спалювання газу та вугілля при виробництві теплової та електричної енергії, враховуючи при цьому технічні можливості обладнання теплоелектроцентралі.

На виконання розпорядження керівництва ТЕЦ провідними інженерами виробничо-технічного відділу ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» було проведено детальні розрахунки технічної можливості збільшення спалювання частки  газу при виробництві теплової та електричної енергії. Завдяки кропіткій роботі спеціалістів протягом 4 місяців 2020 року ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» вдалося витримати середній паливний баланс використання у якості палива газу та вугілля на рівні 42,07 / 57,93 у відсотковому співвідношені, де 42,07 – це частка газу. У квітні місяці на теплоелектроцентралі вдалося максимально скоротити використання вугілля, частка газу у якості палива склала 56%.

Збільшення частки газу у паливній складовій дозволило у рази зменшити викиди в атмосферне повітря в зоні можливого впливу ТЕЦ.

Слід зазначити, що проектним паливом Дарницької ТЕЦ (ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ») є вугілля, і його накопичення на паливному складі станції є гарантією надійної та стабільної роботи підприємства. Здебільшого частка використання газу мінімальна і використовується для підсвітки при спалюванні вугілля.

      ________________________________________________________________________________________________

Нагадуємо, що для досягнення європейських нормативів, в рамках реалізації комплексної реконструкції теплоелектроцентралі, наприкінці 2018 року на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» збудовано та введено в експлуатацію перший з п’яти сучасних електрофільтрів на котлі ст. №6. Експлуатація електрофільтра з системою сухого золовидалення дала змогу зменшити викиди твердих частинок на даному котлоагрегаті у 80 разів та досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15 мг/м3, що відповідає європейським вимогам. Таким чином, будівництво одного фільтру у 2019 році вже дало можливість знизити викиди пилу ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” в середньому на 25%, в залежності від режиму роботи ТЕЦ.

У 2020 році здійснюється будівництво сучасного електрофільтру на котлоагрегаті ст. №7. На даний час розпочато підготовчі роботи з будівництва електрофільтру та закуплено частину обладнання.

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» працює та безперебійно забезпечує послугами, споживачів зони обслуговування теплоелектроцентралі під час усього періоду карантинних протиепідемічних заходів у столиці.