Історія підприємства

Про компанію Історія підприємства

Історія компанії

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» існує з 2012 року на базі цілісного майнового комплексу теплоелектроцентралі, первинна назва якої – «Дарницька ТЕЦ – 4». Функціональні завдання підприємства не змінились – ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» є одним з основних джерел теплопостачання споживачів Дніпровського та Дарницького районів м. Києва при використанні технологічного процесу комбінованого виробництва електричної та теплової енергії.

Дарницька ТЕЦ –  є найстаршою з нині діючих теплоелектростанцій міста Києва. Особливість станції полягає в тому, що вона єдина із теплоелектроцентралей Києва, яка може працювати на трьох видах палива:

  • природному газі
  • мазуті (водогрійні котли та в якості підсвітки)
  • та кам’яному вугіллі.

Ці обставини набувають особливого значення в умовах, коли постачання природного газу час від часу визначається критеріями, що об’єктивно не залежать від станції.

Побудована в 50-х  роках минулого століття, станція продовжує займати чільне місце в енергетичному комплексі столиці. Дарницька ТЕЦ – 4 споруджувалась у дві черги: перша черга – чотири турбоагрегати по 25 тис. КВт та п’ять котлоагрегатів продуктивністю по 170 т/год, друга черга – три турбоагрегати по 50 тис. КВт та п’ять котлоагрегатів продуктивністю по 220 т/год.

Пуск першого турбоагрегату потужністю 25 МВт було здійснено у 1954 р. Із вводом в експлуатацію останнього з 4-х пікових водогрійних котлів ПТВМ-100 у 1967 р. будівництво станції було завершено. Із закінченням будівництва електрична потужність станції склала 250 Мвт, теплова – 1080 Гкал/год, з них 860 Гкал/год в гарячій воді і 220 Гкал/год в парі. Проектним паливом для енергетичних котлів було передбачене вугілля марки АШ. У 1960 році до енергетичних котлів був підведений і природний газ.

В період до 90-х років в процесі інтенсивного житлового будівництва лівобережної частини м. Києва росло навантаження станції в гарячій воді при достатньо високих навантаженнях в парі промислових параметрів.

У зв’язку із зміною структури енергоспоживання, старінням обладнання, зміною економічних засад господарювання було здійснено цілий ряд реконструктивних заходів на основному обладнанні :

  • змонтована промислова РОУ 100/13, котлоагрегати ст.№1, №2 переведені в режим водогрійних;
  • котлоагрегати ст. №3, №4 переведені на параметри промислової пари;
  • в 1989 році виконано модернізацію турбоагрегату ст. № 5, що дало можливість збільшити його потужність на 10 МВт.

В результаті реконструктивних робіт теплова потужність станції стала 1228 Гкал/год, а електрична 160 тис. кВтг.

Незважаючи на складний економічний стан в 2004 році був виконаний великий обсяг робіт з реконструкції технологічної частини баштової градирні №4 а у 2012 році проведена реконструкція комерційного вузла обліку природного газу на базі електронної системи обліку.

ДАРНИЦЬКА ТЕЦ СЬОГОДНІ

Дарницька ТЕЦ сьогодні – це «Товариство з обмеженою відповідальністю «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», перед колективом якого стоїть завдання не тільки забезпечити подальшу надійну експлуатацію станції, але і провести її комплексну модернізацію та розширення із застосуванням сучасних технологій, з покращенням техніко-економічних та екологічних показників роботи обладнання. Історія компанії має важливе значення, тому ми докладаємо зусиль, щоб залишати у ній добрі зміни.

Наразі колектив станції працює над виконанням виробничої і інвестиційної програм. Так, закінчується впровадження системи обліку теплової енергії від колекторів станції на базі електронних приладів із впровадженням системи моніторингу. Для зменшення негативного впливу на навколишнє середовище ведеться підготовка з реконструкції системи газоочистки всіх вугільних котлів з установкою електрофільтрів з високим ККД.