Екологічна модернізація. На Дарницькій ТЕЦ завершуються роботи з встановлення третього електрофільтру

Екологічна модернізація. На Дарницькій ТЕЦ завершуються роботи з встановлення третього електрофільтру

На Дарницькій ТЕЦ ТОВ «Євро-Реконструкція» завершуються роботи з встановлення третього сучасного електрофільтру, що дасть змогу зменшити викиди твердих часток на черговому котлоагрегаті. Інспекцію робіт провів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«У рамках інвестиційної програми ТОВ «Євро-Реконструкція» поступово здійснює реконструкцію наявного газоочисного обладнання пиловугільних котлоагрегатів станції Дарницької ТЕЦ. Проектом передбачено почергове будівництво 4-х сучасних високотехнологічних електрофільтрів. Далі, відповідно до вимог Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, передбачено встановлення сіркоочищення та азотоочищення із доведенням концентрації викидів зазначених речовин до європейських норм», – зазначив Петро Пантелеєв.

Наприкінці 2018 року збудований перший електрофільтр на котлоагрегаті ст. № 6, загальною вартістю 98,6 млн грн, та силос для складування сухої золи після електрофільтрів. У 2020 році збудовано електрофільтр на котлоагрегаті ст. № 7. Вартість будівництва склала 113 млн грн.

Експлуатація даних електрофільтрів дає можливість зменшити викиди твердих частинок із кожного котлоагрегату у 80 разів та досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15-20 мг/куб. м, що відповідає європейським вимогам.

Таким чином, будівництво двох високоефективних електрофільтрів вже дало можливість знизити викиди пилу від Дарницької ТЕЦ у середньому на 40-50%.

За обсягами та складом виробничих викидів після електрофільтрів підприємство слідкує за допомогою безперервної системи моніторингу.

На сьогодні на завершальній стадії будівництво третього електрофільтру на котлоагрегаті ст.№8, яке плануюється завершити до кінця року.