Формування вартості послуги «Функціонування систем ГВП» для будинків з ІТП – роз’яснення!

Шановні споживачі!

У платіжках за квітень 2022 року, які ви отримали у травні, наявна графа – функціонування систем ГВП. Дана послуга не нова, вона з’явилася згідно зі змінами до Методики нарахувань №315. Це оплата за теплоенергію, яку ваш будинок споживає для роботи внутрішньої системи гарячого водопостачання.

На запит наших клієнтів, надаємо детальні роз’яснення щодо формування вартості послуги «Функціонування систем ГВП» для будинків з встановленим ІТП (індивідуальним тепловим пунктом).

Приготування гарячої води у будинку відбувається в індивідуальному тепловому пункті. У відповідності до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ від 22.11.2018 № 315) обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП в опалювальний період не визначається, а входить до обсягу споживання теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення. В міжопалювальний період визначається як різниця між показаннями вузла комерційного обліку теплової енергії та обсягом теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води.

Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, розподіляється між усіма власниками приміщень у будинку (включаючи приміщення з індивідуальним опаленням та окремі приміщення з транзитними мережами опалення) незалежно від обсягу спожитої гарячої води у кожному розрахунковому періоді пропорційно до опалюваних площ приміщень. Платіж нараховується, якщо у будинку наявна система ГВП.