Нарахування по будинку вул. Волго-Донська, 72 – БЕЗ ЖОДНИХ ПОРУШЕНЬ!

До ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» надійшов депутатський запит від депутата Київської міської ради ІХ скликання Сулиги Ю.А. щодо нарахування вартості наданих послуг з постачання теплової енергії співвласникам багатоквартирного будинку по вул. Волго-Донській, 72 у м. Києві, про який пише інтернет-видання КиевVласть від 23 грудня 2021 року.

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» надає детальну інформацію щодо нарахування вартості наданих послуг з постачання теплової енергії співвласникам багатоквартирного будинку по вул. Волго-Донській, 72 у м. Києві та обґрунтовані пояснення з посиланням на вимоги нормативно-правових актів.

Взаємовідносини між ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та споживачами послуг з постачання теплової енергії – співвласниками будинків регулюються вимогами спеціальних законів, Правил надання послуг з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 830, Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018р.  № 315, зареєстрованої в Мінюсті від 28.12.2018р. за № 1502/32954, іншими нормативно-правовими актами у сфері надання комунальних послуг.

Будинок по вул. Волго-Донській, 72 оснащений будинковим вузлом комерційного обліку теплової енергії. Даний лічильник має Свідоцтва про повірку чинне до 02.10.2024 р., та Акт про готовність вузла комерційного обліку до роботи в опалювальний період.

При цьому зазначаємо, що Головним управлінням держпродспоживслужби в м. Києві згідно Направлення на проведення перевірки від 02.07.2021 та від 10.12.2021 проводились заходи державного контролю за дотриманням ТОВ «ЄВРО_РЕКОНСТРУКЦІЯ»  законодавства про захист прав споживачів при проведенні розподілу та нарахувань вартості наданих послуг співвласникам будинок по вул. Волго-Донській, 72 та відповідності технічних характеристик будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії за показаннями якого визначається загальний обсяг споживання теплової енергії співвласниками будинку.

За результатами перевірки Головним управлінням держпродспоживслужби в м. Києві не зафіксовано жодних порушень з боку ТОВ «ЄВРО-РЕОНСТРУКЦІЯ» при проведенні розподілу та нарахувань вартості наданих послуг співвласникам зазначеного будинку за показаннями будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії.
–  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –  –
Додатково надаємо детальні роз’яснення щодо причин значного перевищення фактичних обсягів споживання теплової енергії на опалення 1 м² мешканцями малоповерхових будинків (в тому числі співвласниками будинку по вулиці Волго-Донській, 72) у порівнянні із мешканцями багатоповерхових будинків.

Відповідно до «Норм та вказівок по нормуванню витрат теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні» КТМ-204 Україна 244-94, затверджених Державним комітетом України по житлово-комунальному господарству, норми витрати теплоти на опалення житлових будов в Гкал на 1 м² загальної площі на опалювальний період. Для міста Києва дані норми витрат становлять:

  • для 1-2 поверхових будинків – 0,385 Гкал/м²;
  • для 3-4 поверхових будинків – 0,222 Гкал/м²;
  • для 5 і більше поверхових будинків – 0,147 Гкал/м².

Відповідно, нормативні витрати теплової енергії на опалення 1 м² для 1-2 поверхових будинків в 2,6 рази перевищують витрати на опалення 1 м² для багатоповерхових будинків. При цьому наголошуємо, що фактичне споживання теплової енергії співвласниками Волго-Донській, 72 за опалювальний період 2020-2021 років за показаннями будинкового вузла комерційного обліку склало – 231,7 Гкал. Загальна опалювальна площа Будинку становить – 720,1 м². Відповідно, фактичне споживання теплової енергії на опалення 1 м² опалювальної площі даного будинку за опалювальний період  2020-2021 років склало – 0,321 Гкал/ м² , що нижче визначених нормативно-технічною документацією нормованих витрат теплової енергії на опалення для 1-2 поверхових будинків у м. Києві.

Слід зазначити що фактичні обсяги споживання теплової енергії для опалення будівель однакової етажності також можуть відрізнятись враховуючи, що фактичні витрати теплоти для забезпечення нормативної температури в опалювальних приміщеннях будівлі також залежать від ряду інших технічних факторів, а саме:

  • утеплення фасадів, наріжних конструкцій, підвалів, горищ, місць загального користування будинку;
  • проведення поточних ремонтів та обслуговування (промивки) внутрішньо будинкових систем опалення;
  • відновлення теплової ізоляції на транзитних трубопроводах систем опалення;
  • улаштування систем регулювання витрат теплоносія за погодними умовами.

Також звертаємо Вашу увагу на те, що з моменту укладання публічних індивідуальних договорів приєднання про надання послуг з постачання теплової енергії, а саме з 13.11.2021 року, розподіл загальних обсягів споживання теплової енергії для надання послуг здійснюється згідно Методики № 315.

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ «Порядок визначення та розподілу між споживачами обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень» Методики № 315, для багатоквартирного житлового будинку при розподілі обсягів спожитої теплової енергії застосовується коефіцієнт (ks) до площі опалювальних приміщень, які неоснащені індивідуальними приладами обліку. Для житлових опалювальних приміщень, не оснащених індивідуальними приладами обліку – коефіцієнт ks = 1, для нежитлових опалювальних приміщень, не оснащених індивідуальними приладами  облік, коефіцієнтks = 1,5.

На підставі вищевикладеного повідомляємо, що ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» здійснює розподіл загальних обсягів споживання теплової енергії (фактичних обсягів спожитої теплової енергії, визначених за показаннями будинкового вузла комерційного обліку) та нарахування вартості наданих послуг з постачання теплової енергії співвласникам будинку по вулиці Волго-Донській, 72 з дотриманням вимог нормативно-правових актів.