Про екологічну трансформацію на ТОВ “Євро-Реконструкція”. Історія якісних перетворень Дарницької ТЕЦ у сюжеті ТРК Київ

Про екологічну трансформацію на ТОВ “Євро-Реконструкція”. Історія якісних перетворень Дарницької ТЕЦ у сюжеті ТРК Київ

Дарницька ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» – найстарша з нині діючих теплоелектроцентралей міста Київ. Теплова потужність станції 1228 Гкал/год, електрична – 160 тис. кВтг. Теплоелектроцентраль відпускає електричну енергію та постачає тепло промисловим підприємствам та житловим масивам Дніпровського та Дарницького районів Києва. Від роботи станції залежить комфорт близько трьохсот тисяч жителів Лівобережжя.

Проект Дарницької ТЕЦ 4 був розроблений в 1934 році і він виявився на стільки вдалим для свого часу, що був прийнятий при проектуванні ще 16 станцій.

Сьогодні це Товариство «Євро-Реконструкція», колектив якого працює над подальшою надійною експлуатацією станції. Та реалізує її комплексну екологічну реконструкцію із застосуванням сучасних технологій задля досягнення європейських екологічних показників роботи.

На ТОВ «Євро-Реконструкція» вже працює два сучасні електрофільтри на котлі №6 та №7. Склад та об’єми викидів після електрофільтрів безперервно контролюють завдяки автоматичній системі моніторингу, яку встановили для кожного електрофільтру.

Як показав досвід експлуатації електрофільтрів, викиди твердих частинок з котлоагрегату зменшуються у 80 разів, а концентрацію по викидам пилу досягнуто на рівні 15-20 мг/м3, що повністю відповідає європейским нормам по викидах.

На сьогодні розпочато підготовчі роботи з будівництва 3-го електрофільтру на котлі ст №8. Завершити будівництво електрофільтру на 8 котлі планується до кінця 2021 року. Також у 2021 році планується розробка проекту рекультивації золошлаковідвалу. 

Дарницька ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» буде першою вугільною ТЕЦ в Україні, яка відмовиться від використання золовідвалу, а на його місці має бути організована зелена паркова зона.

Вирішення екологічної проблеми стало можливим завдяки спільній роботі міської влади, ТОВ «Євро-Реконструкція», НКРЕКП та громадськості.

Про екологічну трансформацію на ТОВ “Євро-Реконструкція” дивіться детальніше у сюжеті.