ДО УВАГИ співвласників будику №17-А по Харківському шосе! Детальні роз’яснення щодо перерахунку вартості наданих послуг з централізованого опалення МЗК

ДО УВАГИ співвласників будику №17-А по Харківському шосе! Детальні роз’яснення щодо перерахунку вартості наданих послуг з централізованого опалення МЗК

Повторно надаємо детальні роз’яснення щодо перерахунку вартості наданих послуг з централізованого опалення місць загального користування співвласникам багатоквартирного будинку, який було проведено у серпні 2021 року виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ».

Згідно звернення голови правління ОСББ «Стародарницький» до Антимонопольного комітету України, щодо перевірки правомірності нарахування виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» протягом опалювального періоду 2020/2021 років послуг з централізованого опалення місць загального користування співвласникам будинку, які оснащені квартирними приладами обліку (лічильниками) теплової енергії, Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України було проведено дослідження щодо можливого порушення виконавцем послуг законодавства про захист економічної конкуренції під час надання послуг.

Відповідно до пункту 28 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженої постановою КМУ від 21.07.2005 № 630 (зі змінами), споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Місця загального користування (далі – МЗК) багатоквартирного будинку – це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (горища, підвали, сходові клітини, міжквартирні майданчики, тощо), які є спільною сумісною власністю всіх власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку. Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою КМУ від 08.10.1992 року № 572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку.

За результатами проведеного дослідження, з урахуванням вимог нормативно-правових актів, Північним міжобласним територіальним відділенням  Антимонопольного комітету України було встановлено, що у разі не проведення нарахувань вартості наданих послуг з централізованого опалення МЗК співвласникам будинку, квартири яких оснащені  індивідуальними приладами обліку теплової енергії, створюються не рівні умови між співвласниками будинку, що призводить до ущемлення інтересів співвласників, квартири яких не оснащені індивідуальними приладами обліку теплової енергії.

З урахуванням вищевикладеного, Північним міжобласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України були надані виконавцю послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» обов’язкові до виконання рекомендації щодо здійснення перерахунку вартості послуг з централізованого опалення МЗК співвласникам будинку, квартири яких оснащені індивідуальними приладами обліку теплової енергії, за попередні опалювальні періоди, протягом яких, на підставі письмових звернень голови правління ОСББ «Стародарницький», виконавцем послуг не проводилось нарахування опалення МЗК співвласникам будинку, квартири яких оснащені  індивідуальними приладами обліку теплової енергії.

При цьому наголошуємо, що на загальну суму донарахувань вартості наданих послуг з централізованого опалення місць загального користування співвласникам будинку, квартири яких оснащені індивідуальними приладами обліку теплової енергії за попередні періоди, було проведено зменшення нарахувань (перерахунок) для співвласників будинку, квартири яких не оснащені індивідуальними приладами обліку теплової енергії, пропорційно до їх опалювальних площ.

Вказаний перерахунок був відображений у платіжних документах (квитанціях) на оплату послуг з централізованого опалення за серпень 2021 року, які співвласники будинку отримали на початку вересня 2021 року.

З урахуванням проведення виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» контрольного зняття показань квартирних індивідуальних лічильників теплової енергії у співвласників будинку до початку опалювального періоду 2021-2022 років, остаточний перерахунок вартості наданих послуг з централізованого опалення місць загального користування проведений виконавцем послуг у жовтні 2021 року та буде відображений у платіжних документах (квитанціях) на оплату послуг з централізованого опалення, які співвласники будинку отримають на початку листопада 2021 року.

З повагою, адміністрація ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»