Дарницька ТЕЦ працює в штатному режимі – очікуємо на поставки вугілля!

Безперебійне проходження кожного опалювального періоду, затишок, тепло та світло в оселях споживачів – ось головне завдання для ТОВ «Євро-Реконструкція».

Для забезпечення виробництва теплової енергії наше підприємство використовує енергетичне вугілля.

Вагомим фактором безперебійного проходження опалювального сезону 2021-2022 років є наявність поставок вугілля на склади ТЕЦ, що в умовах ситуації, яка склалася в країні, на пряму залежить від доступності проектного вугілля на ринку та покупної спроможності підприємства.

Не зважаючи на критичні заяви, які лунали у ЗМІ на початку грудня на адресу нашого підприємства, щодо можливого зриву опалювального сезону для жителів лівого берегу через відсутність вугілля на ТЕЦ, ТОВ «Євро-Реконструкція» зробило все можливе для безперебійної роботи та забезпечення станції вугіллям. Підприємством законтрактовано два судна з вугіллям загальним тонажем 130 тис.тон.

Невдовзі ТОВ «Євро-Реконструкція» очікує на поставку високоякісного вугілля з Іспанії. Багатотонний балкер «KEY KNIGHT» доставить в Україну 74 тис.тон енергетичного вугілля. Наступним до порту зайде судно з південно-африканським вугіллям. Наразі судна навантажені енергетичним вугіллям в портах відправлення та прямують до українських морських портів, а вже звідти вагонами паливо доправлять до складів Дарницької ТЕЦ. Орієнтовно перше судно прибуде до порту «Чорноморськ» 14 лютого 2022 року.

Якісні характеристики закупленого енергетичного вугілля, такі як, невелика зольність та вміст сірки, висока якість та калорійність, сприяють екологічності та економічності роботи станції за рахунок відсутності необхідності спалювання великих об’ємів вугілля, та мінімальним викидам золи та золошлаків.

ТОВ «Євро-Реконструкція» докладає максимум зусиль задля того, аби наші споживачі впродовж опалювального сезону отримували тепло стабільно та безперебійно.

Варто зазначити, що критична ситуацію в Україні, що склалася з постачанням та забезпеченням вугіллям енергетичної галузі, ніяким чином не вплинула на хід екологічної реконструкції, що триває на станції. Разом із надходженням чергової партії вугілля на склади підприємства, на ТОВ «Євро-Реконструкція» продовжаться пусконалагоджувальні роботи та перевірка ефективності газоочисної установки котлоагрегата ст.№ 8, 3-го електрофільтра, який було збудовано у 2021 році.

Як повідомлялося раніше, експлуатація такого електрофільтру дає можливість зменшити викиди твердих частинок з одного котлоагрегату у 80 разів та досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15-20 мг/м3, що відповідає європейським вимогам.

Всього в рамках реконструкції газоочисного обладнання станції планується встановити 4 електрофільтри, що дозволить досягнути європейських значень по викидах пилу та відмовитися від використання золовідвалу.

Нагадаємо, що завдяки експлуатації двох встановлених електрофільтрів викиди пилу від ТОВ “Євро-Реконструкція” вже знижено в середньому на 40-50%