Відповіді на питання
ПАМЯТКА СПОЖИВАЧУ
Укладання договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Згідно порядку визначеного законом України від 09.11.2017 № 2189 «Про житлово-комунальні послуги» з 13.11.2021 року між виконавцем ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та споживачами послуг, у тому числі із співвласниками багатоквартирних будинків, які не прийняли рішення про модель організації договірних відносин, укладені публічні індивідуальні договори приєднання про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Типовий індивідуальний договір про надання послуги з постачання теплової енергії та Типовий індивідуальний договір про надання послуг з постачання гарячої води опубліковані 13.10.2021 року на офіційному сайті виконавця ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» за посиланням: https://tec4.kiev.ua/
Для приєднання до умов публічного договору, у разі зміни права власності на квартиру (приміщення) у багатоквартирному будинку, або не укладання паперового договору про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води в попередніх періодах, новому споживачу необхідно надати до Центру обслуговування споживачів (вул. Павла Усенка, 3) Заяву-приєднання та копії наступних документів: паспорту, ідентифікаційного номеру, документу про право власності на квартиру, довідки про кількість зареєстрованих осіб; у разі наявності вузлів розподільного обліку теплової енергії або гарячої води – копії паспортів вузлів обліку або свідоцтв про їх повірку та актів пломбування.
Порядок розподілу між споживачами обсягів спожитих у будинку послуг та оплати вартості наданих послуг. Розподіл між споживачами обсягів спожитих у будинку послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, здійснюється виконавцем згідно Методики розподілу, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018 № 315.
Споживач сплачує виконавцю плату за надану послугу з постачання теплової енергії, визначену відповідно до Правил та Методики розподілу, що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу її споживання, а також плату за абонентське обслуговування, визначену виконавцем, розмір якої не може перевищувати граничного розміру, встановленого Кабінетом Міністрів України.
Споживач сплачує виконавцю послуг плату за надану послугу з постачання гарячої води визначену відповідно до Правил та Методики розподілу, що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу спожитої гарячої води або за нормами споживання, встановленими органом місцевого самоврядування, до встановлення вузла комерційного обліку, плату за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньо-будинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), що розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу на послугу з постачання теплової енергії та визначеного обсягу відповідно до Методики розподілу, а також плату за абонентське обслуговування.
Порядок обслуговування вузлів комерційного обліку. Обслуговування вузлів комерційного обліку (будинкових лічильників) здійснюється оператором зовнішніх інженерних мереж – КП «Київтеплоенерго». Витрати на обслуговування вузлів комерційного обліку (в тому числі ремонт та проведення періодичної повірки) включаються до плати за абонентське обслуговування. За рішенням співвласників будинку обслуговування вузла комерційного обліку може здійснюватись уповноваженим співвласниками суб’єктом господарювання, за рахунок співвласників. У разі прийняття відповідного рішення, витрати на обслуговування вузла комерційного обліку не включаються до плати за абонентське обслуговування співвласникам будинку.
Порядок встановлення, обслуговування та заміни вузлів розподільного обліку. Встановлення, обслуговування та заміна вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників тепла та гарячої води) здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку – споживачів послуг. Прийняття на абонентський облік приладу обліку здійснюється виконавцем послуг на підставі письмового звернення споживача, за умови надання споживачем документу, що засвідчує його чинну повірку (свідоцтво про повірку або паспорт лічильника з клеймом повірника). Новим споживачам або споживачам з якими не були укладені паперові договори про надання послуг в попередніх періодах, необхідно додатково надати Заяву – приєднання до умов публічного договору.
Вимоги до проведення періодичної повірки засобів обліку тепла та гарячої води. Засоби обліку тепла та гарячої води повинні проходити періодичну повірку в терміни вказані у паспорті лічильника (1 раз на 4 роки). Строк проведення періодичної повірки не може перевищувати 1 місяця з моменту її закінчення. Виконавець послуг щомісячно інформує споживача про кінцевий термін повірки квартирних лічильників у квитанції на оплату послуг, а також попереджає про необхідність проведення повірки у разі її закінчення. За умови не проведення споживачем повірки квартирного лічильника в установлені терміни, засіб обліку знімається з абонентського обліку та подальші розрахунки із даним споживачем проводяться згідно вимог Методики розподілу, як із споживачем приміщення якого не оснащене вузлом розподільного обліку.
Як провести періодичну повірку вузла розподільного обліку (квартирного лічильника)? Для проведення повірки приладу обліку споживачу необхідно звернутись до спеціалізованої організації. Після проведення повірки приладу обліку гарячої води без демонтажу, споживачу необхідно надати виконавцю заяву про прийняття приладу обліку на абонентський облік після проведення повірки із копією свідоцтва про повірку. У разі проведення повірки або заміни приладу обліку тепла або гарячої води із демонтажем, споживачу необхідно надати до виконавця заяву про розпломбування приладу обліку та пломбуванням після повірки та заяву про прийняття приладу обліку на абонентський облік після проведення повірки із копіями свідоцтва про повірку і актів розпломбування та опломбування.
Порядок надання споживачами показань вузлів розподільного обліку тепла та гарячої води виконавцю. Показання вузлів розподільного обліку тепла та гарячої води щомісяця знімаються споживачами та надаються виконавцю. У разі відсутності у виконавця показань вузлів розподільного обліку, протягом трьох місяців визначення обсягів наданих послуг здійснюється за середньодобовим споживанням. Після закінчення тримісячного строку подальший розподіл обсягів наданих послуг такому споживачу здійснюється як споживачу приміщення якого неоснащене вузлом розподільного обліку. Після відновлення надання показань вузла розподільного обліку таким споживачем, виконавець здійснює перерозподіл обсягів спожитої послуги у будинку та перерахунок такому споживачу, а також усім споживачам будинку. При цьому перерозподіл обсягів спожитої послуги у будинку та перерахунки здійснюються за термін, що не перевищує 12 розрахункових періодів.
Порядок проведення звірки нарахувань за надані послуги. Для проведення звірки нарахувань за надані послуги споживачу необхідно звернутись Центру обслуговування споживачів (вул. Павла Усенка, 3). У разі невідповідності нарахувань із фактичними показаннями квартирних приладів обліку, споживачеві необхідно надати письмову заяву на проведення коригування нарахувань, а також фотофіксацію показань квартирних лічильників та копії свідоцтв про чинність їх повірки.
Звернення споживачів приймаються:
- консультантами Центру обслуговування споживачів (вул. Павла Усенка, 3)
графік роботи: понеділок – четвер з 08.00 до 17.00 год (обідня перерва з 12.00 до 12.45 год)
п’ятниця з 09.00 до 16.00 год (обідня перерва з 12.00 до 12.45 год);
Прийом громадян тимчасово не проводиться!
- операторами Кол-центру за номерами багатоканальної телефонної лінії: 044 277 6 277 / 044 277 277 6 та мобільних операторів: Lifecell: 063 025 316 6 / 063 025 392 6; Vodafon: 050 359 00 47 / 050 359 01 25; Київстар: 067 110 22 03 / 067 110 88 03
графік роботи: понеділок – четвер з 08.00 до 17.00 год,
п’ятниця з 09.00 до 16.00 год
(обідня перерва з 12.00 до 12.45 год)
- поштовим відправленням на адресу виконавця послуг (вул. Гната Хоткевича, 20);
- на електронну адресу виконавця послуг: [email protected]
Передачу показань квартирних приладів обліку споживачі можуть здійснювати одним із зручних для них способів:
- особистим кабінетом Споживача «Мій дім. Особистий кабінет», реєстрація в якому здійснюється за посиланням: https://md.tec4.kiev.ua/login;
- мобільним додатком ТelegramBot, набравши в мобільному додатку Тelegram текст: ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ.
З 10 по 27 число кожного місяця за номерами:
+380 44 277 277 6
+38 063 025 35 61
+38 050 372 87 33
+38 067 110 22 07
понеділок-четвер – з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:00 (обідня перерва з 12:00 до 12:45)
Скриньки для передачі показань квартирних споживачами обліку споживачами в паперовому вигляді розміщені біля входу до Центру обслуговування споживачів (вул. Павла Усенка, 3).
З повагою, адміністрація ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»
ВІДПОВІДІ НА ПИТАННЯ
-
Як розподіляється відповідальність між ТОВ «Євро-Реконструкція» та ЖЕО (приватні ЖЕКи, ОСББ)?
З усіх питань, що пов’язані з ГВП та ЦО, споживачі можуть звертатися безпосередньо до контактного центру ТОВ «Євро-Реконструкція» (044) 277-6-277 – компанії, яка є виконавцем послуг. Однак відповідальними за утримання будинків та внутрішньобудинкових систем залишаються житлові організації. Вони зобов’язані працювати в рамках своїх повноважень.
До зони відповідальності балансоутримувача відноситься:- Регулярно промивати та балансувати внутрішньобудинкові мережі ГВП та ЦО;
- Турбуватися про видалення повітря з труб;
- Забезпечувати підготовку до опалювального сезону і отримувати в ТОВ «Євро-Реконструкція» Акт готовності будинку. Підготовка до опалювального сезону (гідравлічні випробування; промивка труб; перевірка, ремонт, в разі необхідності, заміна запірної арматури; перевірка лімітних та звужуючих пристроїв; наладка роботи мережі).
- Забезпечувати збереження будинкового теплолічильника;
- Оперативно ліквідовувати пошкодження внутрішньобудинкових мереж;
- Погоджувати зміни конфігурації внутрішньо-квартирних мереж і приладів обліку ГВП та ЦО;
- Забезпечувати коректну роботу обладнання теплопунктів на своєму балансі.
-
Чи можуть споживачі відключитися від мережі центрального опалення?
Згідно з вимогами відповідних будівельних норм при проектуванні будинку, в якому передбачається централізоване теплопостачання, всі стояки та внутрішні розподільчі мережі опалення гідравлічно ув’язані для забезпечення стабільної роботи внутрішньобудинкової системи загалом. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення здійснюється відповідно до Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженого наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22.11.2005 № 4, у разі відмови усіх споживачів житлового будинку від послуг з централізованого опалення.
САМОВІЛЬНЕ ВІДКЛЮЧЕННЯ ВІД МЕРЕЖ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ОПАЛЕННЯ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! -
Що робити якщо тепло пустили до теплоносія будинку, а в квартирі холодно?
У випадку відхилення температурних показників гарячого водопостачання в квартирі, просимо заявкою викликати фахівців ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» для складання акту про заміри температури повітря в квартирі та подальших заходів по усуненню недогріву.
У випадку, коли проблема недотримання температурних норм в квартирі лежить в зоні відповідальності підприємства, то на підставі актів здійснюється перерахунок за не надані послуги.
Для надання заявки, узгодження зручного часу та дати проведення заміру температури рекомендуємо зателефонувати до контактного-центру ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» за номерами:(044) 277-6-277. -
Хто відповідає за неналежну температуру в приміщені?
В разі температурного режиму повітря в приміщенні нижче встановленої санітарної норми (+18 С або +20 С для кутових кімнат) відповідальність може бути поширена як на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», так і на балансоутримувача будинку, так і на самого споживача, в залежності від причини виникнення проблеми;
Якщо не витримується температурний графік теплоносія, то це підпадає під відповідальність підприємства.
Якщо виявлено засмічення або заповітрення внутрішньобудинкової тепломережі відповідальність несе балансоутримувач будинку;
Якщо виявлено засмічення приладів опалення або квартирних тепломереж, або ж виявлено втрати тепла безпосередньо в квартирі (через стіни, підлогу, стелю, вікна, двері) відповідальність несе споживач. -
Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки
З моменту укладання публічних договорів приєднання про надання послуг з постачання теплової енергії у порядку встановленому Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а саме з 13.11.2021 року, розподіл та нарахування вартості наданих послуг здійснюється згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика), затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018р. № 315, зареєстрованої в Мінюсті від 28.12.2018р. за № 1502/32954.
При цьому у кожному розрахунковому періоді (протягом опалювального сезону), виконавцем перевіряється дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в квартирах та нежитлових приміщеннях будівлі, які оснащені вузлами розподільного обліку теплової енергії, з урахуванням фактичного споживання теплової енергії усіма співвласниками будинку за розрахунковий період, визначеного за показаннями будинкового вузла комерційного обліку. У разі якщо, визначений згідно переданих споживачем даних вузла розподільного обліку, обсяг теплової енергії використаний на опалення квартири або нежитлового приміщення за розрахунковий період, менший обсягу теплової енергії, розрахованого згідно мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі та опалювальної площі квартири або нежитлового приміщення, виконавцем проводиться донарахування обсягів теплової енергії до мінімального середнього обсягу.
У разі, якщо споживач не надав виконавцю показань вузла розподільного обліку теплової енергії за розрахунковий період, виконавець протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування обсягу спожитої теплової енергії по середньому споживання попередніх періодів але не нижче мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі та опалювальної площі квартири або нежитлового приміщення.
Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі здійснюється з метою унеможливлення опалення квартир або нежитлових приміщень за рахунок суміжних опалювальних квартир або нежитлових приміщень, запобігання утворення грибків та плісняви в приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації приміщень та будівлі.
На загальний обсяг донарахувань теплової енергії до мінімальної частки середнього питомого споживання по будинку зменшується обсяг теплової енергії, який розподіляється на квартири або нежитлові приміщення, які не оснащені вузлами розподільного обліку. -
Нарахування плати за функціонування систем ГВП для споживачів, які тимчасово не користуються послугою.
З моменту укладання публічних договорів приєднання про надання послуг з постачання гарячої води у порядку встановленому Законом України «Про житлово-комунальні послуги», а саме з 13.11.2021 року, розподіл та нарахування вартості наданих послуг здійснюється згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг (далі – Методика), затвердженої наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018р. № 315, зареєстрованої в Мінюсті від 28.12.2018р. за № 1502/32954 (із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства розвитку громад та територій № 358 від 28.12.2021).
При цьому у кожному розрахунковому періоді Виконавцем послуг визначається Обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи гарячого водопостачання визначаються в залежності від місця приготування гарячої води (у будинку або поза його межами) та наявності циркуляції, і визначається як відповідна частка від обсягу теплової енергії використаної на приготування гарячої води:
– за умови наявності циркуляції – 20%;
– при тупиковому прокладанні трубопроводів системи ГВП у будівлі або непрацюючій циркуляційній лінії – 10%.
За умови наявності будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії використаної для надання послуги з постачання гарячої води, обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи гарячого водопостачання визначається з урахуванням показань вузла комерційного обліку та фактичного обсягу спожитої гарячої води споживачами будинку.
Обсяг теплової енергії витраченої на функціонування внутрішньо будинкових системи гарячого водопостачання розподіляються між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.
Відповідно усі співвласники будинку, в тому числі і ті, що встановили бойлери або тимчасово не користуються послугою (встановили глушки) сплачують витрати за теплову енергію, витрачену на забезпечення функціонування внутрішньо будинкової системи ГВП.
-
В ЦКС послуга з постачання теплової енергії та рекомендований платіж приходить однією сумою
Рекомендований платіж є авансовим платежем, запропонованим споживачу виконацем послуг для зменшення фінансового навантаження на оплату наданих комунальних послуг споживачем протягом опалювального періоду та забезпечення можливості закупівлі виконавцем послуг необхідних обсягів палива для виробництва теплової енергії, з метою надійного проходження опалювального періоду.
Даний платіж не є обов’язковим, при цьому сплачені споживачами кошти будуть зараховані виконавцем послуг на особові рахунки споживачів, як попередня оплата за послуги. Використання виконавцем послуг сплачених споживачами коштів, які нараховані рекомендованим платежем, буде здійснюватись при розрахунках за фактично надані споживачам послуги в наступних звітних періодах опалювального сезону.
При цьому наголошуємо, що оплата споживачами рекомендованих платежів протягом міжопалювального періоду забезпечить:
• значне зниження фінансового навантаження на сім’ї споживачів в подальшому протягом опалювального періоду;
• запобігання утворення заборгованості за надані послуги в наступних періодах;
• недопущення споживачами порушення умов договірних відносин та вимог чинного законодавства в частині проведення своєчасних розрахунків за надані комунальні послуги;
• запобігання припиненню надання послуг внаслідок утворення заборгованості та примусовому стягнення боргу та штрафних санкцій в судовому порядку.
У платіжному документі (квитанції), який виконавець послуг щомісячно надсилає споживача, сума рекомендованого платежу зазначається окремо.
При цьому наголошуємо, що у разі не проведення оплати споживачем нарахованої суми рекомендованого платежу, дана сума не обліковується як заборгованість на початок наступного розрахункового періоду та не відображається у платіжному документі (квитанції) – як заборгованість. -
Чому при не проведенні періодичної повірки квартирного лічильника його показання не приймаються для розрахунків, а перерахунки за надані послуги за показаннями лічильника при відновленні передачі показань квартирного лічильника проводяться за термін не більше 12 місяців?
Згідно вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», Правил надання послуг з постачання теплової енергії та Правил надання послуг з постачання гарячої води, обслуговування (в тому числі періодична повірка) вузлів розподільного обліку (індивідуальних лічильників) теплової енергії та гарячої води здійснюється за рахунок власників таких вузлів обліку – споживачів послуг. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки вузлів розподільного обліку здійснюється згідно з міжповірочним інтервалом, зазначеним у технічному паспорті засобу обліку.
Виконавець послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» щомісячно у квитанції на оплату наданих послуг інформує споживача про кінцевий термін повірки вузлів розподільного обліку споживача та у разі закінчення терміну повірки – повідомляє про необхідність проведення повірки в місячний термін.
Періодична повірка засобів вимірювальної техніки вузлів розподільного обліку здійснюється спеціалізованими організаціями, уповноваженими на виконання робіт у сфері законодавчо регульованої метрології, за рахунок споживачів – власників вузлів розподільного обліку.
Прийняття вузла розподільного обліку споживача на абонентський облік здійснюється виконавцем послуг згідно з Порядком прийняття приладу обліку на абонентський облік, затвердженого наказом Мінрегіону від 12.10.2018 р. № 270, за умови відповідності засобу обліку та чинності строку дії його повірки.
З метою недопущення зняття вузла розподільного обліку споживача з абонентського обліку, після закінчення його повірки, споживачеві необхідно в місячний термін провести повірку вузла обліку та надати до виконавця послуг заяву про прийняття вузла обліку на абонентський облік із копією свідоцтва про повірку; у разі проведення повірки вузла обліку із демонтажем – копію акту демонтажу вузла обліку; у разі заміни вузла обліку – копію акту заміни та паспорту нового вузла обліку).
Заяву про прийняття вузла розподільного обліку на абонентський облік та підтверджуючі документи споживач може надати виконавцю послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» одним із зручних для нього способів:
• консультанту Центру обслуговування споживачів (вул. Павла Усенка, 3);
• поштовим відправленням на адресу виконавця послуг (вул.Гната Хоткевича, 20);
• на електронну адресу виконавця послуг: [email protected].
Відповідно до вимог Правил надання послуг з постачання теплової енергії та Правил надання послуг з постачання гарячої води, у разі, якщо споживач не надав виконавцю послуг показники вузла розподільного обліку за розрахунковий період, виконавець послуг протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування спожитої послуги по середньому споживання попередніх періодів. Якщо споживач більше 3-х розрахункових періодів не надав виконавцю послуг показань вузла розподільного обліку, подальші розрахунки з даним споживачем проводяться, як із споживачем приміщення якого не оснащене вузлом розподільного обліку, а саме за умови наявності будинкового вузла комерційного обліку відповідної послуги – за показаннями будинкового вузла комерційного обліку; за умови відсутності будинкового вузла комерційного обліку відповідної послуги – за нормами споживання послуги, встановленими органом місцевого самоврядування.
Після відновлення надання споживачем показань вузлів розподільного обліку виконавець послуг проводить перерозподіл обсяг спожитої послуги у будинку та перерахунок вартості наданих послуг споживачу, а також усім споживачам будинку, відповідно до Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіону від 22.11.2018р. № 315.
Звертаємо Вашу увагу, що перерозподіл обсягів спожитої послуги у будинку та перерахунок вартості наданих послуг споживачу після відновлення ним надання показань вузлів розподільного обліку виконавцю послуг, а також усім споживачам будинку, проводиться за термін що не перевищує 12 розрахункових періодів.
Відповідно, нарахування обсягів та вартості наданих послуг без врахування показань вузлів розподільного обліку у разі ненадання споживачем показань виконавцю послуг, за період що перевищує 12 календарних місяців – перерозподілу та перерахунку не підлягає.
Щомісячну передачу показань вузлів розподільного обліку виконавцю послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» споживачі можуть здійснювати одним із зручних для них способів, скориставшись:
• особистим кабінетом Споживача «Мій дім. Особистий кабінет», реєстрація в якому здійснюється за посиланням: https://md.tec4.kiev.ua/login; Інструкція з реєстрації
• мобільним додатком ТelegramBot, набравши в мобільному додатку Тelegram текст: ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ. Інструкція з реєстрації
• номерами телефонів: (044) 292-02-57 та (044) 292-02-13 – в робочі дні з 08.00 до 17:00, а також субота, неділя з 09.00 до 16.00 год.
• номерами мобільних телефонів: (050) 372- 87-32 та (050) 372- 87-33 – в робочі дні з 8.00 до 17:00, а також за номером (050) 372- 87- 32 в суботу та неділю з 09.00 до 16.00 год;
• через скриньку для передачі показань, яка розміщена біля входу до Центру обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3.
Показання вузлів розподільного обліку споживачам необхідно передавати щомісячно виконавцю послуг з 10 по 27 число місяця включно.
Важливо: власники бойлерів, які не тимчасово не користуються послугою з постачання гарячої води, також щомісяця мають передавати показання вузлів розподільного обліку. Навіть якщо вони незмінні.
Враховуючи вищевикладене, з метою недопущення виникнення питань щодо нарахування обсягів та вартості наданих послуг, рекомендуємо Вам дотримуватись вказаних рекомендацій. -
Некоректні СМС повідомлення
З метою виконання споживачами умов договорів про надання послуг та вимог чинного законодавства в частині проведення своєчасної оплати наданих послуг, недопущення примусового стягнення наявної заборгованості попередніх періодів та штрафних санкцій в судовому порядку, виконавцем послуг здійснюється щомісячне інформування споживачів про необхідність проведення своєчасної оплати поточних нарахувань та суми заборгованості попередніх періодів (за наявності), шляхом направлення СМС повідомлень.
У разі отримання некоректної суми боргу чи поточних нарахувань в СМС повідомленні, просимо перевірити відповідні дані в платіжному документі (квитанції) або Особистому кабінеті споживача та у разі підтвердження некоректних даних звернутись до Центру обслуговування споживачів для уточнення даних щодо заборгованості. -
Послуги ГВП та ЦО не відповідають нормі
ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» забезпечує виробництво теплової енергії та надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води співвласникам багатоквартирних будинків Дарницького та Дніпровського районів міста Києва. З метою забезпечення надання належних послуг споживачам багатоквартирних будинків, між Виконавцем послуг Балансоутримувачами багатоквартирних будинків (ЖЕД, ЖБК, ОСББ та ін.) укладені Договори про співпрацю Виконавця послуг з Балансоутримувачем та розмежування їх відповідальності, відповідно до умов яких Балансоутримувач зобов’язується забезпечувати належні умови для передачі теплової енергії та гарячої води внутрішньобудинковими мережами, що знаходяться у його власності або на його балансі при надані Виконавцем послуг споживачам цих послуг та протягом однієї доби з моменту виявлення, інформувати Виконавця послуг про відхилення експлуатаційних параметрів і режимів роботи систем теплопостачання від нормативних.
При цьому повідомляємо, що Виконавець послуг не здійснює регулювання витрат теплоносія (збільшення або зменшення обсягів споживання теплової енергії споживачами багатоквартирного будинку) для забезпечення оптимальних температурних умов у квартирах співвласників будинку. Відповідне регулювання здійснюється виключно Балансо-утримувачем (управителем будинку) або самими співвласниками будинку в залежності від потреб співвласників будинку та їх фінансової спроможності сплачувати відповідний обсяг отриманих послуг, розрахований за показниками будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії.
Слід зазначити, що технічний стан внутрішньобудинкових мереж теплопостачання в процесі їх експлуатації, за умови не проведення їх належного обслуговування, погіршується та призводить до порушення гідравлічного режиму роботи внутрішньобудинкових мереж, що в свою чергу може спричинити відхилення параметрів послуг в окремих квартирах (кімнатах) будинку. Дані порушення повинні бути усунені саме Балансоутримувачем (управителем будинку), який здійснює технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж.
Нормативні параметри температурного режиму у опалювальних приміщеннях споживачів при наданні послуги з постачання теплової енергії складають 18°С.
Нормативні параметри температури гарячої води складають 50°С.
У разі фіксації порушень в роботі опалювальних приладів у квартирі (окремих кімнатах), які спричинили зниження температури повітря нижче нормативних значень, споживачу необхідно невідкладно подавати заявку до Балансоутримувача (управителя) будинку для оперативного усунення недоліків. За умови не виконання заявки протягом встановленого терміну з моменту її подання, споживачу необхідно проінформувати Виконавця послуг для проведення комісійного обстеження, оформлення акту за його результатами та надання припису Балансоутримувачу (управителю) будинку щодо усунення несправностей в роботі внутрішньобудинкової системи теплопостачання. -
Нагадування про сплату послуг надходить раніше за квитанцію.
З метою виконання споживачами умов договорів про надання послуг та вимог чинного законодавства в частині проведення своєчасної оплати наданих послуг, недопущення примусового стягнення наявної заборгованості попередніх періодів та штрафних санкцій в судовому порядку, виконавцем послуг здійснюється щомісячне інформування споживачів про необхідність проведення своєчасної оплати поточних нарахувань та суми заборгованості попередніх періодів (за наявності), шляхом направлення СМС повідомлень.
У разі надходження відповідного СМС інформування про оплату раніше від дати отримання платіжного документу (квитанції), споживач має право провести оплату після отримання ним відповідного платіжного документу. При цьому просимо Вас після отримання відповідного СМС інформування перевірити поштову скриньку та впевнитись у відсутності надходження платіжного документу. Якщо Ви не отримали платіжний документ за попередній розрахунковий період до 15 числа календарного місяця наступного за розрахунковим, просимо повідомити про це оператора Центру обслуговування споживачів за телефоном: 044 277-6-277. -
Які документи необхідні для укладення договору з ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води?
Договір можна укласти в центрі обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» за адресою: м.Київ, вул. Павла Усенка, 3
ДОКУМЕНТИ- документ, що підтверджує право власності на житло або право користування житлом певною фізичною особою;
- паспорт (документ, що його замінює) власника житла;
- довідка про присвоєння ідентифікаційного номера власника житла;
- у разі спільної власності – письмова згода (заява заповнюється власноручно кожним з співвласників житловим приміщенням) всіх інших співвласників житловим приміщенням.
- Договір (завантажити)
Якщо в квартирі встановлені лічильники гарячої води, додатково потрібно надати:
- паспорт або свідоцтво про повірку лічильників;
- квитанцію з останніми сплаченими показаннями лічильників;
- поточні показання лічильників
Якщо в квартирі встановлені лічильники теплової енергії, додатково потрібно надати:
- оригінал проекту на встановлення приладу обліку теплової енергії в одному примірнику, погоджений балансоутримувачем житлового будинку;
- технічний паспорт на квартиру (за відсутності — довідку від балансоутримувача з даними щодо опалювальної площі квартири); паспорт лічильника;
- Акт виконаних монтажних робіт з установки засобу обліку (у випадку установки лічильника);
- останню сплачену квитанцію за послугу централізованого опалення.
Якщо у Вас в квартирі встановлені лічильники теплової енергії, після надання до центру обслуговування необхідних документів, до Вас додому завітають фахівці ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та проведуть обстеження місця встановлення лічильника теплової енергії.
Будемо вдячні, якщо, окрім оригіналів, Ви зможете взяти з собою також копії документів — це дозволить пришвидшити обслуговування! -
Що таке субсидія?
Відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг…» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 субсидія є щомісячною адресною безготівковою допомогою держави для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
-
На який період призначається субсидія?
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяціві розраховується:
- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається на строк дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням. -
Яким чином можна отримати субсидію?
Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.
До управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:- заяву про призначення житлової субсидії;
- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
- довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування. У разі зазначення в декларації таких доходів, та неможливості підтвердити їх довідкою, до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру.
Вказані вище заяву та декларацію можна:
- самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики;
- надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
- відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).
У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий або електронний підпис із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків, субсидія призначається лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання в зазначений строк подаються нові заява і декларація.
Протягом кількох тижнів днів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців. Вона автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.
Ґрунтовні роз’яснення з приводу оформлення житлово-комунальних субсидій можна отримати у фахівців урядової гарячої лінії за номером 15-45. -
Хто має право на отримання субсидії?
Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно заплатить за кожного громадянина.
Орендарі житла також мають право на отримання субсидії. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги.
Субсидія розраховується – окремо на опалювальний сезон і окремо на літній період – виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї.
Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення допомоги. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.
Громадяни, які одержували субсидію протягом 2016-2017 рр., автоматично отримуватимуть її і в (2017-2018рр) опалювальному сезоні.
Повторно документи необхідно подавати лише тим сім’ям, які:- орендують помешкання;
- мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік.
Протягом місяця отримувачі субсидії зобов’язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
- соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
- набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
-
Як розраховується розмір субсидії?
В основу формули розрахунку розміру субсидії взято залежність доходу сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів на особу і витрат, які не перевищують 15% сукупного доходу такої родини.
Формула розрахунку субсидії: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і визначається середньомісячний дохід на одну особу. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум 1624 грн. (з травня 2017 р.), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.середньомісячний дохід / кількість осіб / прожитковий мінімум / 2 х 15% = % субсидії
Базовими цифрами у формулі є залежність, при якій сім’я з доходом на рівні двох прожиткових мінімумів на особу сплачує за комунальні послуги 15% сукупного доходу. Далі ця залежність застосовується до конкретної сім’ї з конкретними доходами.
Для прикладу розглянемо дві сім’ї:- 1 сім’я – дві особи з сукупним доходом 4000 грн. на місяць;
- 2 сім’я – три особи з сукупним доходом 6000 грн. на місяць.
І в першому і в другому випадках середньомісячний дохід на одну особу становитиме 2000 грн., тому відсоток обов’язкового платежу у цих сімей буде однаковий.
2000 грн / 1624 грн / 2 х 15% = 9,24%
Але розмір обов’язкового платежу у них буде неоднаковий, оскільки у них різний сукупний дохід. Відповідно, за однакового розміру платежу за комунальні послуги, ці сім’ї матимуть різний розмір субсидії. Таким чином, відсоток обов’язкового платежу для сімей з однаковим доходом на одну особу буде однаковим, а от розмір платежу залежить від сукупного доходу сім’ї: чим більша кількість членів сім’ї та її сукупний дохід – тим більшим буде і платіж.
Формула дає преференції людям з невисокими доходами: що менші доходи має родина, то нижчими будуть її витрати на комунальні послуги і більшою її підтримка з боку держави. -
Хто має право на пільги з оплати за житлово-комунальні послуги?
Перелік категорій громадян, які мають право на пільги з оплати за житлово-комунальні послуги відповідно до Бюджетного Кодексу України Ви можете знайти у розділі “Субсидії та Пільги” на нашому сайті.
-
Що потрібно для оформлення пільги на сплату житлово-комунальних послуг?
Відповідно до п. 22 Постанови КМУ №630 Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення «Споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води повідомляє у письмовій заяві енергопостачальника про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт. Пільгова оплата – здійснюється з дня подання споживачем заяви».
Якщо Ви маєте право на пільгу необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та повідомити письмово про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт. Тільки у цьому випадку пільга буде братися до уваги для розрахунку суми до сплати за гарячу воду та опалення.Важливо!
Особи, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, управління праці та соціального захисту населення не буде нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.
-
Які документи необхідно подати для оформлення пільги на сплату послуг?
Законодавством передбачено, що споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитих послуг, повідомляє у письмовій заяві підприємство про своє право на пільги та подає підтверджуючі документи:
- заяву на оформлення/переоформлення свого права на пільгу (складається у центрі обслуговування);
- оригінал та копію документа, що підтверджує право на пільгу;
- оригінал та копію паспорта або документа, що його замінює, пільговика (стор. 1,2 та усі сторінки щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації);
- оригінал та копію про присвоєння ідентифікаційного коду пільговика;
- оригінал та копію пенсійного посвідчення (за наявністю);
- довідку про склад сім’ї (заповнюється в Центрі обслуговування клієнтів) у разі, коли пільга поширюється на членів сім’ї, зареєстрованих за адресою проживання пільговика;
- довідка-дозвіл уповноваженого органу на оформлення пільги в разі, коли пільгою користуються не за місцем реєстрації (прописки), а за адресою фактичного проживання;
- оригінал та копії свідоцтв про народження неповнолітніх членів родини, на яких поширюється пільга;
- Додатково надаються оригінали та копії документів відповідно до пунктів 3, 4, 5, 7 цього переліку, на кожну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні/зазначена в довідці-дозволі уповноваженого органу та є:
- чоловіком (дружиною) пільговика;
- неповнолітньою дитиною пільговика (до 18 років);
- неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана інвалідом з дитинства І чи ІІ групи або інвалідом І групи;
- особою, яка проживає разом з інвалідом війни І групи (при оформленні пільги таким інвалідом війни) та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
- непрацездатним батьком, матір’ю пільговика;
- особою, яка знаходиться під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
- Показання квартирних приладів обліку гарячої води, теплової енергії на час відвідання центру обслуговування клієнтів.
У разі наявного за адресою пільговика встановленого індивідуального опалення (відповідно до наданої раніше до ТОВ «Євро-Реконструкція» проектно-технічної документації) додатково потрібно надати копію Технічного паспорту квартири / будинку та / або Довідку про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами згідно форми, затвердженої розпорядженням КМДА від 19.08.2010 №633, для внесення даних в ПК щодо опалювальної площі житлового приміщення.
-
Які документи необхідні, для того, щоб передати на комерційний облік та опломбувати лічильник гарячої води?
Для того, щоб передати на комерційний облік та опломбувати лічильник гарячої води, необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та написати заяву про прийняття на комерційний облік та опломбування лічильника.
Під час візиту до центру обслуговування потрібно взяти з собою необхідні документи:- паспорт приладу обліку (лічильника) або свідоцтво про повірку приладу обліку;
- поточні показання лічильника;
- квитанцію з останніми сплаченими показаннями приладів обліку (лічильників).
Будемо вдячні, якщо, окрім оригіналів, Ви зможете взяти з собою також копії документів — це дозволить пришвидшити обслуговування!
-
Які документи необхідні, для того, щоб передати на комерційний облік та опломбувати лічильник гарячої води?
Для того, щоб передати на комерційний облік та опломбувати лічильник гарячої води, необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та написати заяву про прийняття на комерційний облік та опломбування лічильника.
Під час візиту до центру обслуговування потрібно взяти з собою необхідні документи:- паспорт приладу обліку (лічильника) або свідоцтво про повірку приладу обліку;
- поточні показання лічильника;
- квитанцію з останніми сплаченими показаннями приладів обліку (лічильників).
Будемо вдячні, якщо, окрім оригіналів, Ви зможете взяти з собою також копії документів — це дозволить пришвидшити обслуговування!
-
Які кроки необхідно зробити для встановлення у своїй квартирі лічильника теплової енергії?
Якщо Ви хочете встановити у своїй квартирі прилад обліку теплової енергії, Вам потрібно:
- звернутися до балансоутримувача будинку (ЖЕО, ОСББ, ЖБК) для погодження встановлення квартирного вузла обліку;
- звернутися до ліцензованої проектної або проектно-монтажної організації для розроблення проекту обладнання квартирного вузла обліку. Проект обладанання, зокрема, має включати в себе:
- погоджений з боку балансоутримувача розрахунок коефіцієнта місць загального користування за методикою, затвердженою наказом Мінбудівництва від 31.10.2006 р. №359;
- погоджені з боку балансоутримувача схему монтажу та план квартири з зазначенням місця встановлення вузла обліку теплової енергії;
- звернутися до центру обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ».
Необхідні документи:
- погоджений балансоутримувачем оригінал робочого проекту обладнання квартирного вузла обліку у двох примірниках;
- технічний паспорт квартири (за відсутності — довідку від балансоутримувача з даними щодо опалювальної площі квартири);
- паспорт квартирного лічильника теплової енергії (якщо теплолічильник вже придбано);
- останню сплачену квитанцію за послугу централізованого опалення.
4. у центрі обслуговування Вам запропонують заповнити заяву на розгляд робочого проекту обладнання квартирного вузла обліку та прийняття на абонентський облік квартирного приладу обліку теплової енергії;
5. після надання всіх необхідних документів, протягом 7 днів проект буде розглянуто; 6. до Вас додому завітають фахівці ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та проведуть обстеження місця встановлення лічильника. -
Як передавати показники квартирних лічильників гарячої води та тепла?
Для коректних нарахувань за спожиті послуги просимо Вас щомісяця з 10 по 27 число місяця включно повідомляти до ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» поточні показання квартирних лічильників гарячої води та тепла. Завдяки цьому наступного місяця Ви отримаєте готові до сплати платіжки.
Передати показники квартирних лічильників тепла та гарячої води Ви можете скориставшись одним із зручних для Вас способів:- через особистий кабінет Споживача «Мій дім. Особистий кабінет», (у правому верхньому кутку на головній сторінці сайту). Інструкція з реєстрації
- мобільним додатком ТelegramBot, набравши в мобільному додатку Тelegram текст: ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ. Інструкція з реєстрації
- за номером: (044) 277 277 6 – в автоматичному режимi (працює у тестовому режимi);
- за номерами телефонів: 044 277 277 6 та мобільних операторів: 063 025 35 61, 050 372 87 33, 067 110 22 07– понеділок-четвер – з 08:00 до 17:00, п’ятниця – з 08:00 до 15:00 (обідня перерва з 12:00 до 12:45);
- через скриньку для передачі показань, яка розміщена біля входу до Центру обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3 (з 10 по 27 число поточного місяця включно, вказавши: о/р, адресу, дату, поточні та попередні показники лічильника)
!Власники бойлерів також щомісяця мають передавати показання лічильників, навіть якщо вони незмінні!
📆Передачу показань квартирних приладів обліку теплової енергії та гарячої води необхідно здійснювати щомісячно з 10 по 27 число поточного місяця включно! -
Навіщо щороку проводити випробування теплових мереж?
Метою гідравлічних випробувань є підготувати теплове господарство до наступного опалювального сезону.
Проведення гідравлічних випробувань після закінчення опалювального сезону – це єдиний запобіжний захід, який дозволяє заздалегідь виявляти «тонкі» місця тепломереж та попередити появу можливих пошкоджень під час наступного опалювального сезону. Окрім того, згідно з Правилами підготовки теплових господарств до опалювального сезону випробування теплових мереж на міцність та щільність є обов’язковими та щорічними. -
Якою є технологія проведення гідравлічних випробувань?
В ході гідравлічних випробувань трубопроводи теплових мереж заповнюються охолодженою водою температурою не нижче 5° С і не вище 40° С. Випробування здійснюються з використанням спеціально підвищеного на 25% тиску (що відповідає встановленим нормативам випробувальних робіт). У такий спосіб виявляються «слабкі місця» в тепломережах.
Етапи проведення випробувань:- ділянку трубопроводу, що випробовується, відключають від діючої мережі;
- у найвищій точці ділянки (після наповнення трубопроводу водою і спуску повітря) встановлюється пробний (підвищений) тиск;
- трубопровід витримується під пробним тиском не менше 10 хвилин, після чого тиск плавно знижується до робочого, і при цьому тиску трубопровід ретельно оглядається по всій довжині.
У разі пошкодження трубопроводу прилади фіксують зниження тиску. Проводиться ліквідація виявленого пошкодження. Після цього на зазначеній ділянці, випробування проводяться повторно.
-
Чи обов′язково під час випробувань обмежувати гаряче водопостачання?
Відключення гарячого водопостачання є обов’язковою умовою і в одночас першим етапом проведення випробувань, оскільки відповідно до чинних в Україні нормативних документів на час проведення випробувань теплові пункти та системи теплоспоживання повинні бути надійно відключені.
Окрім того, технологія гідравлічних випробувань передбачає подавання води під тиском, що утворюється за рахунок перекриття окремих ділянок тепломережі. Це запобігає пошкодженню внутрішньобудинкових мереж та убезпечує населення. Адже через пошкодження труб також можливі викиди води на поверхню. -
З чим пов′язане неодночасне відновлення гарячого водопостачання в будинках безпосередньої близькості?
Відновлення гарячого водопостачання з боку підприємства здійснюється одночасно для всіх споживачів, проте у кожному конкретному випадку необхідно враховувати всі обставини ситуації, що склалася.
Найпоширеніші причини:- після поновлення гарячого водопостачання сталося нове пошкодження тепломережі, і її знову перекрили для ремонту трубопроводу;
- через халатність мешканців, а саме відкриті крани, відбувається затоплення квартир, внаслідок чого гаряче водопостачання припиняється;
- будинки належать різним балансоутримувачам (ЖЕК, ОСББ чи ЖБК), і один з них не зміг вчасно направити своїх сантехніків для відкриття засувки ГВП, що розміщена всередині будинку.
-
Права та обов’язки споживачів, місце та порядок одержання інформації споживачами
Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначено основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у процесі надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов’язки.
Відносини між суб’єктом господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальних послуг, і фізичною та юридичною особою, яка отримує або має намір отримувати послуги з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення врегульовано Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630.
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» з метою реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, споживачі мають право подати запит до ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»
Письмовий запит споживачі мають право подати до Центру обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», 02094, м. Київ, Україна, вул. Павла Усенка, буд. 3.
ПРАВА СПОЖИВАЧІВ:
- одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг;
- одержувати в установленому законодавством порядку необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо;
- на відшкодування збитків, завданих його майну та/або приміщенню, шкоди, заподіяної його життю чи здоров’ю внаслідок неналежного надання або ненадання житлово-комунальних послуг;
- на усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг; (підпунктами 12 та 17 Правил встановлено, що виконавець зобов’язаний усувати аварії та інші порушення порядку надання послуг, а також виконувати заявки споживачів у строк, установлений законодавством та договором; своєчасно проводити за власний рахунок роботи з усунення виявлених несправностей, пов’язаних з отриманням послуг, що виникли з його вини );
- на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством;
- на несплату вартості житлово-комунальних послуг за період тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім’ї при відповідному документальному оформленні, а також за період фактичної відсутності житлово-комунальних послуг, визначених договором у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
- отримувати від виконавця компенсацію в розмірі, визначеному договором, рішенням суду або законодавством, за перевищення нормативних термінів на проведення аварійно-відновлювальних робіт;
- на перевірку кількості та якості житлово-комунальних послуг у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Споживач має право на укладення договору з виконавцем відповідних послуг на профілактику, повірку, а також заміну або ремонт санітарно-технічних приладів, пристроїв, обладнання та засобів обліку, що вийшли з ладу. Відповідно до вимог статей 18, 19 та 32 Закону відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. У разі порушення виконавцем умов договору споживач має право викликати його представника для складення та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види, показники порушень тощо. Спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред’явленої претензії. Плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, зокрема, пунктами 9-23 Правил визначено порядок обліку та оплати послуг.
ЗОБОВ’ЯЗАННЯ СПОЖИВАЧІВ:
- укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору;
- своєчасно вживати заходів щодо усунення виявлених неполадок, пов’язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з власної вини;
- забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу;
- за власний рахунок ремонтувати та міняти санітарно-технічні прилади і пристрої, обладнання, що вийшли з ладу з його вини;
- оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом;
- дотримуватися правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм;
- допускати у приміщення, будинки і споруди представників виконавця/виробника в порядку, визначеному законом і договором, для ліквідації аварій, усунення неполадок санітарно-технічного та інженерного обладнання, його встановлення і заміни, проведення технічних і профілактичних оглядів та перевірки показників засобів обліку;
- дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг;
- своєчасно проводити підготовку жилого будинку, помешкання (в якому він проживає або яке належить йому на праві власності) та його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період;
- у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги сплачувати пеню у встановлених законом чи договором розмірах.
-
Як отримати та перевірити інформацію по особовому рахунку споживача, а саме нарахування обсягів та вартості наданих послуг в розрізі розрахункових періодів, в тому числі заборгованості з оплати послуг, періоди, в яких виникла заборгованість, відомості про обчислення її розміру, тощо?
З метою покращення якості обслуговування споживачів, ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» створено Особистий кабінет споживача, реєстрація в якому здійснюється за посиланням: https://md.tec4.kiev.ua/login
Вся інформація по особовому рахунку споживача (обсяг та вартість наданих послуг, проведені оплати, заборгованість з оплати послуг, періоди, в яких виникла заборгованість, відомості про обчислення її розміру, дані про квартирні засоби обліку теплової енергії та гарячої води споживача та ін.) розміщена в Особистому кабінеті споживача. Інформація з даними будинкових вузлів комерційного обліку в розрізі розрахункових періодів розміщується на офіційному веб-сайті виковця послуг – ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» за посиланням: http://tec4.kiev.ua/ в розділі: Споживачам – До уваги – Дані споживання.
Платіжний документ (рахунок) на оплату наданих послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, який щомісяця надається виконавцем послуг – ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» споживачам містить наступну інформацію:
– найменування та платіжні реквізити виконавця комунальної послуги;
– адресна інформація – абонентський номер та адреса споживача;
– період, за який здійснюється нарахування;
– сума заборгованості або переплати на початок розрахункового періоду;
– сума нарахувань вартості наданих послуг за розрахунковий період;
– загальна сума до сплати;
– загальний обсяг теплової енергії, спожитої співвласниками багатоквартирного будинку за показниками будинкового вузла комерційного обліку (за умови наявності будинкового вузла комерційного обліку);
– загальна опалювальна площа квартир будинку;
– опалювальна площа квартири споживача;
– обсяг теплової енергії розподілений на опалювальну площу споживача (за умови наявності будинкового вузла комерційного обліку);
– дані про індивідуальні засоби обліку теплової енергії та/або гарячої води споживача (номер, показники, обсяг спожитих послуг, одиниці виміру, дата чергової повірки) у разі їх встановлення та прийняття на абонентський облік;
– тарифи на послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», яке є виконавцем цих послуг, встановлені чинною постановою НКРЕКП від 11.12.2018р. № 1823;
-
Як здійснюються нарахування розміру плати за надані послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води співвласникам багатоквартирного будинку?
Відповідно до вимог пунктів 11, 12, 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення:
У разі відсутності (несправності) у квартирі та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку (теплової енергії, води) плата за надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання.
У разі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії у багатоквартирному будинку, де окремі або всі квартири обладнані квартирними засобами обліку теплової енергії, споживачі, які не мають таких засобів обліку та які не передали виконавцю показання квартирних засобів обліку теплової енергії, оплачують таку послугу за показаннями будинкового засобу обліку теплової енергії пропорційно опалюваній площі квартири, не враховуючи витрати теплової енергії виконавця, юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат тепла за показаннями усіх квартирних засобів обліку.
Плата за послуги нараховується згідно з показаннями будинкового засобу обліку теплової енергії, а у разі його відсутності (несправності) за нормативами (нормами) споживання у таких випадках:
- у разі відсутності засобів обліку теплової енергії, встановлених у квартирі;
- у разі несправності квартирних засобів обліку;
- у разі відсутності у виконавця показань квартирних засобів обліку теплової енергії за розрахунковий період з подальшим перерахунком.
-
Що таке місця загального користування (МЗК), хто здійснює оплату за опалення МЗК в багатоквартирному будинку, чи можна відключити повністю опалення МЗК та не сплачувати вартість їх опалення?
Місця загального користування багатоквартирного будинку – це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (горища, підвали, сходові клітини, міжквартирні майданчики, тощо), які є спільною сумісною власністю всіх власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.
Відповідно до вимог Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 08.10.1992 року № 572, ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов’язані брати участь у загальних витратах, пов’язаних утриманням будинку та прибудинкових територій відповідно до своєї частки у майні будинку. Внутрішньобудинкові мережі централізованого опалення і гарячого водопостачання належать до інженерного обладнання житлового будинку і є його невід’ємною частиною.
Таким чином, співвласники багатоквартирного будинку зобов’язанні брати участь у загальних витратах, пов’язаних з утриманням будинку пропорційно своїй частці спільного майна у будинку.
Відповідно до вимог Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, споживачі, які встановили у квартирі багатоквартирного будинку квартирні засоби обліку теплової енергії, оплачують вартість наданих послуг з опалення квартири за показниками квартирних засобів обліку теплової енергії, а також оплачують послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку (МЗК).
Функціонування опалювальних приладів, які встановлені на сходових клітках під’їздів будинку, забезпечує нормативні температурні умови у під’їздах будинку. При цьому, у разі відключення опалювальних приладів (МЗК) на сходових клітках під’їздів будинку, функціонування мереж водопостачання, водовідведення та інших комунікацій у багатоквартирному будинку забезпечується за рахунок тепловиділень від розподільчих трубопроводів, які забезпечують транспортування теплоносія від теплового пункту будинку до квартир співвласників будинку.
Враховуючи вищевикладене, повне відключення опалення МЗК багатоквартирного будинку технічно не можливе. Відповідно, усі співвласники багатоквартирного будинку зобов’язанні проводити оплату за опалення місць загального користування, пропорційно своїй частці спільного майна у будинку.
-
Як здійснюється встановлення, заміна, обслуговування та прийняття на абонентський облік будинкових вузлів комерційного обліку та зняття їх показників?
Відповідно до вимог Закону України № 2119-VIII від 22.06.2017 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності з 02.08.2017 :
- вузли комерційного обліку, встановлені на будівлях споживачів, належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі;
- відповідальність за збереження і цілісність вузлів комерційного обліку покладається на власника (співвласників) будівлі (її частини), в якій вони встановлені, або за договором на визначену власником (співвласниками) іншу особу;
- обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”;
- витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги, а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку;
- загальний обсяг коштів за обслуговування вузлів комерційного обліку розраховується операторами зовнішніх інженерних мереж. Розміри внесків для споживачів комунальних послуг та власників (співвласників) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, встановлюються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад для споживачів комунальних послуг відповідної територіальної громади.
- виконавець комунальної послуги, який не є оператором зовнішніх інженерних мереж, перераховує сплачені споживачами внески за обслуговування вузлів комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж.
Оператором зовнішніх інженерних мереж по зоні надання послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» є КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».
Розпорядженням Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 24.12.2019р. № 2244 «Про встановлення внесків за обслуговування КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» вузлів комерційного обліку комунальних послуг», затверджені внески на обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії, які встановлені на житлових будинках по зоні надання послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ».
ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» здійснює нарахування споживачам внесків за обслуговування будинкових вузлів комерційного обліку теплової енергії та перераховує сплачені споживачами внески оператору зовнішніх інженерних мереж КП «КИЇВ-ТЕПЛОЕНЕРГО», на умовах укладеного Договору про перерахування виконавцем комунальної послуги оператору зовнішніх інженерних мереж сплачених споживачами комунальних послуг та власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку.
Зняття показників з будинкових вузлів комерційного обліку (відомостей з первинної бази даних вузлів комерційного обліку) здійснюється виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» у кожному звітному періоді.
Для забезпечення участі особи, уповноваженої співвласниками житлового будинку, під час зняття показань будинкових вузлів комерційного обліку представниками виконавця послуг, співвласникам будинку необхідно направити відповідне звернення до виконавця послуг із зазначенням уповноваженої особи співвласників та її контактного телефону. ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» в установленому порядку забезпечить інформування уповноважених осіб співвласників житлових будинків про дату і час зняття показників будинкових вузлів комерційного обліку.
-
Який порядок укладання нових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води та застосування нових тарифів на дані послуги?
З 01.05.2019 року введено в дію Закон України від 09.11.2017р. № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги» (надалі – Закон), вимогами якого визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг та нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, а також визначено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку, змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам.
Від моменту введення в дію Закону (01.05.2019р.) до моменту укладання нових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та надання послуг з постачання гарячої води, пунктом 3 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що договори про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, укладені до введення в дію цього Закону, зберігають чинність на умовах, визначених такими договорами до дати набрання чинності новими договорами про надання послуг з постачання теплової енергії та надання послуг з постачання гарячої води, укладеними за правилами, визначеними цим Законом. Нові договори про про надання послуг з постачання теплової енергії та надання послуг з постачання гарячої води між споживачами та виконавцями послуг мають бути укладені протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України. У разі якщо згідно з договорами про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, укладеними до введення в дію цього Закону, передбачений більш ранній строк їх припинення, такі договори вважаються продовженими на той самий строк і на тих самих умовах.
При цьому пунктами 4 та 5 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що не пізніше як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг щодо кожного виду комунальної послуги, а виконавці комунальних послуг – укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг
Міністерством розвитку громад та територій України в листі від 20.10.2020 № 7/10.1/1/17275-20 були надані роз’яснення щодо порядку укладання нових індивідуальних договорів про надання комунальних послуг із співвласниками багатоквартирних будинків, зокрема про те, що:
– договори про надання комунальних послуг мають бути укладені протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України;
– договори про надання комунальних послуг можуть укладатися лише за наявності відповідного рішення співвласників багатоквартирного будинку;
– перехід на нові договірні відносини (за умови прийняття відповідних рішень співвласниками) має здійснюватися усіма споживачами у багатоквартирному будинку, адже нові договори про надання комунальних послуг передбачають суттєві зміни у підходах до розподілу комунальних послуг у будівлі та нарахування плати за комунальні послуги споживачам. Тому існування в одному багатоквартирному будинку двох видів договорів (старих і нових) є неприпустимим;
– наразі зі споживачами укладаються письмові договори про надання комунальних послуг, можливості укладення публічних договорів-приєднання Законом не передбачено.
Відповідно, укладання нових письмових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води між виконавцем послуг та співвласниками багатоквартирного будинку та застосування тарифів на дані послуги можливе лише за умови надання співвласниками будинку рішення про обрання моделі договірних відносин із виконавцем послуг, а також надання усіма співвласниками багатоквартирного будинку письмових заяв про укладання договорів із переліком необхідної документації, передбаченої процедурою укладання письмових договорів (копії паспорту; копії індивідуального податкового номеру (ідентифікаційного коду); копії документу, що засвідчує право власності на нерухоме майно (квартиру); згоди споживача на обробку персональних даних).
-
Як проводиться відшкодування вартості наданих комунальних послуг споживачам, яким надано право на отримання державних субсидій та пільг на оплату комунальних послуг?
Відповідно до Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року № 373, з 01 жовтня 2019 року діє оновлений механізм використання коштів для виплати пільг і субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг.
Монетизація пільг та субсидій на оплату комунальних послуг діє у двох моделях паралельно:
1) перерахування коштів на центральному рівні на банківський рахунок в Ощадбанку зі спеціальним режимом використання з подальшим їх спрямуванням на оплату житлово-комунальних послуг;
2) надання житлових субсидій готівкою безпосередньо одержувачу.
При цьому, завданням органів соціального захисту населення є забезпечення своєчасного призначення житлових субсидій та впровадження встановленого механізму надання житлових субсидій у грошовій формі та полегшити життя людей на місцях.
Виплата пільг у грошовій безготівковій формі здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок АТ «Ощадбанк» на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ «Ощадбанк» договору.
АТ «Ощадбанк» здійснює переказ коштів на рахунки надавачів комунальних послуг.
Залишки коштів, що обліковуються на рахунку для виплати пільг за обліковими записами пільговиків станом на 01 червня, за якими не було звернень пільговиків щодо їх виплати, 20 грудня припиняють обліковуватись АТ «Ощадбанк» за такими обліковими записами пільговиків та протягом двох робочих днів повертаються на рахунок Мінсоцполітики, відкритий в Казначействі.
Після закінчення опалювального сезону залишки коштів на рахунку для виплати пільг, відображені на облікових записах пільговиків, які утворилися станом на 01 червня, виплачуються пільговикам АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк».
Виплата пільг у грошовій готівковій формі (монетизація пільг) здійснюється шляхом перерахування структурним підрозділом з питань соціального захисту населення коштів на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ «Укрпошта».
Для отримання пільги у грошовій готівковій формі потрібно звернутися із заявою до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити. Виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону.
Пільговики, яким надається пільга у грошовій формі, зобов’язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об’єднанням, виконавцям комунальних послуг, або виплаченої таким пільговикам готівкою.
-
Як проводиться перерахунок вартості наданих послуг у разі їх надання не в повному обсязі?
Порядок надання звернень від споживачів до виконавця послуг про отримання неналежних послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, оформлення актів-претензій, проведення вимірів параметрів послуг та проведення перерахунків плати за надані послуги регулюється вимогами Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі – Правила), затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 та вимогами Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.02.2010 № 151.
З метою забезпечення надання якісних послуг споживачам та оперативного реагування на факти відхилення параметрів послуг, між Виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та балансоутримувачами (управителями) багатоквартирних житлових будинків укладені договори про співпрацю Виконавця послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води з Балансоутримувачем та розмежування їх відповідальності. Відповідно до умов даних договорів про співпрацю, Балансоутримувач зобов’язується:
– забезпечувати належні умови для передачі теплової енергії та гарячої води внутрішньо будинковими мережами, що знаходяться у його власності або на його балансі при надані Виконавцем послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води споживачам цих послуг;
– протягом доби повідомляти Виконавця послуг про аварійні ситуації, порушення у роботі устаткування та приладів, недоліки у роботі внутрішньобудинкових інженерних систем та/або інженерного обладнання, що належить до експлуатаційної відповідальності Балансоутримувача будинку, відхилення експлуатаційних параметрів і режимів роботи систем теплопостачання від нормативних.
У разі отримання відповідних звернень від Балансоутримувача або споживачів, виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» в установленому порядку здійснюється перевірка фактів відхилення параметрів послуг, складання актів-претензій (актів вимірів параметрів послуг) та проведення перерахунків, з урахуванням вимог Правил і Порядку та фактичних показників будинкового та/або індивідуального засобу обліку теплової енергії та гарячої води (у разі наявності засобів обліку).
-
Зміна моделі договірних відносин при наданні комунальних послуг та порядок укладання договорів про надання комунальних послуг (вимоги законодавства)
Відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (частина 1 статті 12), надання житлово-комунальних послуг здійснюється виключно на договірних засадах.
Згідно Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (частина 1 стаття 14) за рішенням співвласників багатоквартирного будинку, прийнятим відповідно до закону, з виконавцем відповідної комунальної послуги можуть бути укладені наступні види договорів про надання комунальних послуг, відповідно до обраної співвласниками будинку моделі договірних відносин, а саме:
1) індивідуальний договір з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем, що укладається кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно, за умови що співвласники прийняли рішення про вибір відповідної моделі організації договірних відносин та дійшли згоди з виконавцем комунальної послуги щодо розміру плати за обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку;
2) колективний договір, що укладається від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою;
3) договір про надання комунальних послуг з колективним споживачем, що укладається з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір.
Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (абзац 4 частина 5 стаття 13), у разі прийняття співвласниками багатоквартирного будинку рішення про обрання моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги, відповідно до частини 1 статті 14 цього Закону та повідомлення виконавців комунальних послуг про прийняте рішення за два місяці до запланованої дати укладення договору:
- такий виконавець зобов’язаний укласти договори про надання комунальних послуг відповідно до вимог цієї статті згідно з обраною співвласниками моделлю організації договірних відносин;
- раніше укладений із таким виконавцем договір про надання комунальної послуги достроково припиняється з дати набрання чинності новим договором, укладеним із співвласниками, але припинення (втрата чинності) дії раніше укладеного договору не звільняє сторони від виконання зобов’язань за цим договором та від відповідальності за порушення його умов.
Слід зазначити, що відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (абзац 1, частина 5 стаття 13) укладання публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води передбачено за умови, якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали з виконавцем комунальної послуги відповідний договір.
Відповідно до Правил надання послуг з постачання теплової енергії та Правил надання послуг з постачання гарячої води, індивідуальний споживач може приєднатися до умов публічного договору-приєднання про надання комунальної послуги направивши Виконавцю послуг оформлену споживачем Заяву-приєднання до типового індивідуального договору про надання послуги, із зазначенням відповідних даних для ідентифікації споживача.
Звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (абзац 6, частина 1 стаття 14), у межах одного багатоквартирного будинку не дозволяється наявність різних моделей організації договірних відносин за одним видом послуги. Таким чином, у разі зміни моделі договірних відносин між співвласниками будинку та Виконавцем послуг, а саме переходу із колективного договору на індивідуальні договори, відповідні індивідуальні договори про надання комунальних послуг мають бути укладенні в установленому порядку між Виконавцем послуг та усіма співвласниками будинку.
При цьому наголошуємо, що укладання публічних договорів приєднання про надання комунальних послуг передбачає наявність у Виконавця послуг даних щодо ідентифікації кожного споживача, з яким укладається індивідуальний публічний договір приєднання. Відповідні дані для ідентифікації споживача можуть бути наявні у Виконавця послуг за умови, якщо між Виконавцем послуг та споживачем був раніше укладений індивідуальний договір про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води (до внесення змін до нормативно-правових актів, якими визначено нову класифікації комунальних послуг та новий порядок укладання договорів про надання комунальних послуг).
Додатково повідомляємо, що відповідно до вимог статті 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, розподіл загальних обсягів наданих послуг між співвласниками будинку здійснюється Виконавцем послуг за показаннями будинкового вузла комерційного обліку, з урахуванням показань вузлів розподільного обліку, прийнятих Виконавцем послуг на абонентський облік установленому порядку.
Відповідно до вимог Порядку прийняття приладу обліку на абонентський облік, затвердженого наказом від 12.10.2018р. № 270 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, для прийняття на абонентський облік вузлів розподільного обліку теплової енергії та гарячої води, власник приміщення подає виконавцю послуг письмову заяву в довільній формі про прийняття вузла розподільного обліку на абонентський облік до якої додається наступний перелік документів:
- копія документа, що підтверджує право власності на приміщення;
- копія декларації про відповідність засобу вимірювальної техніки;
- копія супровідної документації до засобу (засобів) вимірювальної техніки, що входять до складу вузла обліку / копія супровідної документації до приладу – розподілювача теплової енергії.
З огляду на вищевикладене інформуємо, що для забезпечення зміни моделі договірних відносин між співвласниками багатоквартирного будинку та виконавцем послуг та укладання індивідуальних договорів про надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, співвласникам багатоквартирного будинку необхідно:
- Прийняти рішення про обрання моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги та повідомити виконавця комунальної послуги про прийняте рішення за два місяці до запланованої дати укладення договору, надавши копію протоколу загальних зборів співвласників.
- Кожен співвласник будинку повинен оформити заяву про укладання індивідуального договору (або заяву-приєднання до умов публічного договору) та з копіями документів (паспорту, ідентифікаційного коду, права власності на приміщення) надати до виконавця послуг для укладання індивідуального договору в установленному порядку.
- Для прийняття квартирних приладів обліку на абонентський облік, власник приміщення повинен надати виконавцю послуг письмову заяву в довільній формі про прийняття вузла розподільного обліку на абонентський облік, до якої додається наступний перелік документів:
- копія документа, що підтверджує право власності на приміщення;
- копія декларації про відповідність засобу вимірювальної техніки (паспорт лічильника та підтвердження чинності строку періодичної повірки засобу обліку);
- копія супровідної документації до засобу (засобів) вимірювальної техніки, що входять до складу вузла обліку (проектну документацію на встановлення засобу обліку теплової енергії).Завантажити:
Заява-приєднання до публічного договору про надання послуг з постачання теплової енергії
Заява-приєднання до публічного договору про надання послуг з постачання гарячої води