Субсидії та пільги
Що таке субсидія?
Відповідно до «Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг…» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848 субсидія є щомісячною адресною безготівковою допомогою держави для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.
Інформація щодо спрощення механізму оформлення субсидій
Субсидію можна отримати без довідки про доходи, достатньо лиш подати заяву.
Зробити це можна будь-яким зручним для вас способом, зокрема:
- в онлайн-кабінеті на веб порталі або в мобільному додатку Пенсійного фонду України;
- на Порталі Дія, поштою або особисто у сервісних центрах Пенсійного фонду України;
- особисто подавши документи уповноваженим територіальних громад, у центрах надання адміністративних послуг.
Заява на отримання субсидії для друку є у вільному доступі за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22940.html.
Більшості домогосподарств, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, перепризначать виплати автоматично. Однак, як пояснюють у Міністерстві соціальної політики, деяким родинам потрібно повторно звернутися із заявою, зокрема:
- якщо ви отримуєте житлову субсидію за місцем фактичного проживання, як внутрішньо переміщені особи;
- якщо у складі є задекларовані особи; кількість фактично проживаючих зареєстрованих (задекларованих) осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
- які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» (у редакції постанови КМУ від 16.09.2022 № 1041) з 01 січня 2023 року пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг надаються споживачам виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.
Таким чином, споживачі, які отримують пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг повинні самостійно отримувати призначені кошти в грошовій готівковій формі через відділення банківських установ або АТ «Укрпошта» та здійснювати своєчасну оплату за спожиті житлово-комунальні послуги в повному обсязі.
На який період призначається субсидія?
Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального сезону, але не більше ніж на 12 місяціві розраховується:
- на неопалювальний сезон – з 1 травня по 30 вересня;
- на опалювальний сезон – з 1 жовтня по 30 квітня.
При цьому розмір субсидії на опалювальний сезон для домогосподарств, які використовують природний газ/електричну енергію для індивідуального опалення, розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.
За наявності договору найму (оренди) субсидія призначається на строк дії договору найму (оренди) житлового приміщення, але не більше ніж на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням. На наступний строк субсидія призначається за особистим зверненням.
Яким чином можна отримати субсидію?
Для отримання державної допомоги у сплаті житлово-комунальних послуг необхідно заповнити лише Заяву та Декларацію про доходи. Жодних інших документів не потрібно.
До управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:
- заяву про призначення житлової субсидії;
- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
- довідки про доходи, у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування. У разі зазначення в декларації таких доходів, та неможливості підтвердити їх довідкою, до декларації додається письмове пояснення з зазначенням їх розміру.
Вказані вище заяву та декларацію можна:
- самостійно подати до місцевих управлінь праці та соціальної політики;
- надіслати рекомендованим листом до органів соціального захисту населення за місцем проживання;
- відправити через Інтернет (заповнити заяву та декларацію можна на сайті subsidii.mlsp.gov.ua).
У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, в яких відсутній електронний цифровий або електронний підпис із застосуванням електронної системи ідентифікації, що використовує базу клієнтських даних банків, субсидія призначається лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання в зазначений строк подаються нові заява і декларація.
Протягом кількох тижнів днів з моменту отримання документів соціальна установа письмово повідомить про рішення з приводу надання допомоги та її розміру. Субсидія безповоротно призначається на 12 місяців. Вона автоматично перераховується на наступний термін вже без додаткових заяв.
Ґрунтовні роз’яснення з приводу оформлення житлово-комунальних субсидій можна отримати у фахівців урядової гарячої лінії за номером 15-45.
ХТО МАЄ ПРАВО
на отримання субсидії?
Допомогу держави – субсидію – може отримати більшість українських родин, якщо їхні комунальні витрати перевищують в середньому 15% щомісячного сукупного доходу. Уряд адресно заплатить за кожного громадянина.
Орендарі житла також мають право на отримання субсидії. Такі сім’ї, на підставі договору найму (оренди) житла, можуть оформити субсидію і значно менше платити за комунальні послуги.
Субсидія розраховується – окремо на опалювальний сезон і окремо на літній період – виходячи виключно з доходу зареєстрованих у будинку (квартирі) осіб і оформлюється на будь-кого з членів сім’ї.
Заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення допомоги. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.
Громадяни, які одержували субсидію протягом 2016-2017 рр., автоматично отримуватимуть її і в (2017-2018рр) опалювальному сезоні.
Повторно документи необхідно подавати лише тим сім’ям, які:
- орендують помешкання;
- мають зміни у складі сім’ї: хтось прописався чи виписався за останній рік.
Протягом місяця отримувачі субсидії зобов’язані повідомляти органи соціального захисту населення про наступні зміни:
- складу зареєстрованих у житлі: хтось виписався чи прописався;
- соціального статусу членів сім’ї: хтось звільнився або влаштувався на роботу, став пенсіонером;
- про здійснення одноразової покупки, яка перевищує 50 тисяч гривень;
- набору комунальних послуг: відмовилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне чи навпаки.
Як розраховується розмір субсидії?
В основу формули розрахунку розміру субсидії взято залежність доходу сім’ї на рівні двох прожиткових мінімумів на особу і витрат, які не перевищують 15% сукупного доходу такої родини.
Формула розрахунку субсидії: середньомісячний дохід сім’ї ділиться на кількість зареєстрованих у житловому приміщенні осіб і визначається середньомісячний дохід на одну особу. Цей дохід ділиться на прожитковий мінімум 1624 грн. (з травня 2017 р.), ділиться на базовий коефіцієнт 2 і множиться на 15%.
середньомісячний дохід / кількість осіб / прожитковий мінімум / 2 х 15% = % субсидії
Базовими цифрами у формулі є залежність, при якій сім’я з доходом на рівні двох прожиткових мінімумів на особу сплачує за комунальні послуги 15% сукупного доходу. Далі ця залежність застосовується до конкретної сім’ї з конкретними доходами.
Для прикладу розглянемо дві сім’ї:
- 1 сім’я – дві особи з сукупним доходом 4000 грн. на місяць;
- 2 сім’я – три особи з сукупним доходом 6000 грн. на місяць.
І в першому і в другому випадках середньомісячний дохід на одну особу становитиме 2000 грн., тому відсоток обов’язкового платежу у цих сімей буде однаковий.
2000 грн / 1624 грн / 2 х 15% = 9,24%
Але розмір обов’язкового платежу у них буде неоднаковий, оскільки у них різний сукупний дохід. Відповідно, за однакового розміру платежу за комунальні послуги, ці сім’ї матимуть різний розмір субсидії. Таким чином, відсоток обов’язкового платежу для сімей з однаковим доходом на одну особу буде однаковим, а от розмір платежу залежить від сукупного доходу сім’ї: чим більша кількість членів сім’ї та її сукупний дохід – тим більшим буде і платіж.
Формула дає преференції людям з невисокими доходами: що менші доходи має родина, то нижчими будуть її витрати на комунальні послуги і більшою її підтримка з боку держави.
МІФИ ПРО СУБСИДІЇ
Міф №1
«Кажуть, що субсидію доведеться повертати, а її оформлення може перешкодити продажу квартири, будинку чи оформленню спадку»
Насправді субсидія є безповоротною державною допомогою, а її отримання НЕ пов’язане і НЕ тягне за собою зміни власника житла.
Міф №2
«Кажуть, що необхідно використовувати в повному обсязі газ, воду та інші комунальні послуги, на які призначено житлову субсидію, інакше її перестануть надавати»
Насправді якщо люди не використали всю норму ресурсів на сім’ю, заощаджені кошти субсидії залишаються на рахунках сім’ї і можуть бути використані в подальші місяці, в тому числі і для погашення обов’язкової частки платежу.
Міф №3
«Кажуть, що клопоту з оформленням субсидії багато, а в реальності вона може скласти мізерну суму»
Насправді субсидію оформити просто: треба лише заповнити Заяву і Декларацію. Решту роботи зроблять органи соціального захисту. А подати заявку тепер можна і в електронному вигляді. Субсидія розраховуються на основі середньомісячного сукупного доходу сім’ї і у середньому вона складає від 1500 до 2000 гривень.
Міф №4
«Кажуть, що субсидії не надаються безробітним працездатним громадянам або сім’ям, до складу яких входять такі особи»
Насправді якщо здорові молоді люди працездатного віку не навчаються, не перебувають на військовій службі, не працюють і не декларують доходів, але на якісь же кошти живуть, то для розрахунку субсидії їм буде враховано умовний дохід в розмірі двох прожиткових мінімумів для працездатної особи – з 1 травня 2017 року 3 248 грн. І субсидія їм буде призначена.
Міф №5
«Кажуть, що субсидії не призначаються за наявності заборгованості за оплату комунальних послуг»
Насправді заборгованість з комунальних послуг при первинному зверненні за субсидією НЕ впливає на оформлення допомоги. Однак держава, надаючи субсидію, дає можливість сім’ї протягом року вирішити питання з накопиченою в минулому заборгованістю за комунальні послуги.
Міф №6
«Кажуть, що за помилки при заповненні Декларацій будуть штрафувати або навіть забирати субсидії»
Насправді жодних штрафів за помилки в Деклараціях НЕ буде. Важливо не приховувати інформацію про свої доходи.
Міф №7
«Кажуть, що громадяни можуть втратити субсидію, якщо будуть купувати валюту»
Насправді субсидія не призначається, якщо будь-хто з членів домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням про призначення субсидії здійснив одноразову купівлю товарів робіт та послуг на суму, яка на дату купівлі перевищує 50 тисяч гривень. Купівля валюти НЕ входить в перелік вартісних покупок, здійснення яких позбавляє права на субсидію.
Міф №8
«Кажуть, що субсидій позбавляють ті сім’ї, які мають депозити»
Насправді депозити в банках НЕ враховуються як доходи і не входять в перелік критеріїв, на підставі яких може бути відмовлено в наданні субсидії.
Міф №9
«Кажуть, що субсидія не призначається батькам пенсіонерам, в помешканні яких зареєстровані повнолітні діти, які проживають в іншому місці»
Насправді рішення комісії приймається з урахуванням документу, що підтверджує тимчасову відсутність осіб з числа зареєстрованих. За відсутності документа – на підставі акту обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї.
Міф №10
«Кажуть, що сім’я не може претендувати на субсидію, якщо у будь-кого з членів родини у власності є земельний пай»
Насправді наявність будь-якого майна, в тому числі квартири, машини, трактора, корови, земельних паїв, НЕ впливає на право отримання субсидії. Під час розрахунку субсидії враховується дохід, що його приносить це майно. Якщо пай не здають в оренду, то й доходу немає.
ПІЛЬГИ
ЩО ПОТРІБНО
для оформлення пільги на сплату житлово-комунальних послуг?
Відповідно до п. 22 Постанови КМУ №630 Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення «Споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води повідомляє у письмовій заяві енергопостачальника про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт. Пільгова оплата – здійснюється з дня подання споживачем заяви».
Якщо Ви маєте право на пільгу необхідно звернутися до центру обслуговування клієнтів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та повідомити письмово про своє право на пільгу з посиланням на відповідний законодавчий акт. Тільки у цьому випадку пільга буде братися до уваги для розрахунку суми до сплати за гарячу воду та опалення.
Важливо!
Особи, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, управління праці та соціального захисту населення не буде нараховувати відповідні пільги на період отримання субсидії. Оплата за послуги з урахуванням пільг нараховується з дати подання документів, що підтверджують право на пільгу.
ХТО МАЄ ПРАВО
на пільги з оплати за житлово-комунальних послуги?
Перелік категорій громадян, які мають право на пільги з оплати за житлово-комунальні послуги відповідно до Бюджетного Кодексу України:
Закон України | Пільгова категорія | Знижка | Врахування доходів |
---|---|---|---|
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Учасник бойових дій | 75% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Учасник бойових дій, яким виповнилося 85 років | 100% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Учасник війни | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Інвалід війни 1 групи | 100% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Інвалід війни 2 групи | 100% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Інвалід війни 3 групи | 100% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Член сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни (з 01.07.2017) | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Особа з особливими заслугами перед Батьківщиною | 100% без норми споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Батьки померлої особи з особливими заслугами | 100% без норми споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» | Вдова (вдівець) особи з особливими заслугами | 100% без норми споживання | з врахуванням доходів |
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та ін. громадян похилого віку в Україні» | Особа з особливими трудовими заслугами | 100% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та ін. громадян похилого віку в Україні» | Батьки померлої особи з особливими трудовими заслугами | 100% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та ін. громадян похилого віку в Україні» | Вдова (вдівець) особи з особливими трудовими заслугами | 100% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про соціальний захист дітей війни» | Діти війни | 25% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про жертви нацистських переслідувань» | Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (1) | 75% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про жертви нацистських переслідувань» | Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (2) – інвалід 1 гр. | 100% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про жертви нацистських переслідувань» | Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (2) – інвалід 2 гр. | 100% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про жертви нацистських переслідувань» | Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (2) – інвалід 3 гр. | 100% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про жертви нацистських переслідувань» | Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (3) | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про жертви нацистських переслідувань» | Жертви нацистських переслідувань, ст. 6 (4) | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про реабілітацію жертв політ. репресій на Україні» | Реабілітована особа | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про охорону дитинства» | Багатодітна сім’я | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про охорону дитинства» | Дитячий будинок сімейного типу | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про охорону дитинства» | Прийомна сім’я | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про охорону дитинства» | Сім’я опікуна (піклувальника) | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов’язана з ЧАЕС (1 категорія) | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов”язана з ЧАЕС (2 категорія) | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Опікун дітей померлого громадянина, смерть якого пов”язана з ЧАЕС (3 категорія) | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Особа ЧАЕС – 1 категорія | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Особа ЧАЕС – 2 категорія – ліквідатор | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Особа ЧАЕС – 2 категорія – потерпілий | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (1 категорія) | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (2 категорія) | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Дружина (чоловік) (ЧАЕС) померлого громадянина (3 категорія) | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок ЧАЕС» | Дитина (ЧАЕС) інвалід | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран військової служби | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветерана військової | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран органів внутрішніх справ | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветерана органів внутрішніх справ | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран Національної поліції | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветерана Національної поліції | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран державної пожежної охорони | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветерана державної пожежної охорони | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран Державної служби спеціального зв’язку | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветерана Державної служби спеціального зв’язку | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран служби цивільного захисту | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова(вдівець) ветерана служби цивільного захисту | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран Державної кримінально-виконавчої служби | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветерана Державної кримінально-виконавчої служби | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Ветеран податкової міліції | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист» | Вдова (вдівець) ветеран податкової міліції | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
«Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації в Україні» | Батьки та члени сім’ї працівника Державної служби спеціального зв’язку, який загинув(помер), пропав безвісти або став інвалідом | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
Кодекс Цивільного захисту України | Працівник служби цивільного захисту на пенсії | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
Кодекс Цивільного захисту України | Батьки та члени сім”ї працівника служби цивільного захисту, який загинув(помер) або пропав безвісти | 50% на норму споживання | з врахуванням доходів |
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» | Військовослужбовець СБУ на пенсії | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» | Вдова (вдівець) військовослужбовця, її (його) діти | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» | Дружина (чоловік) військовослужбовця, який пропав безвісти, її(його) діти | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» | Батьки загиблого військовослужбовця | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
Службу безпеки України», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» | Інвалід військової служби | 50% на норму споживання | без врахування доходів |
Які документи необхідно подати для оформлення пільги на сплату послуг?
Законодавством передбачено, що споживач, який має право на встановлені законодавством пільги з оплати спожитих послуг, повідомляє у письмовій заяві підприємство про своє право на пільги та подає підтверджуючі документи:
- заяву на оформлення/переоформлення свого права на пільгу (складається у центрі обслуговування);
- оригінал та копію документа, що підтверджує право на пільгу;
- оригінал та копію паспорта або документа, що його замінює, пільговика (стор. 1,2 та усі сторінки щодо реєстрації місця проживання та зняття з реєстрації);
- оригінал та копію про присвоєння ідентифікаційного коду пільговика;
- оригінал та копію пенсійного посвідчення (за наявністю);
- довідку про склад сім’ї (заповнюється в Центрі обслуговування клієнтів) у разі, коли пільга поширюється на членів сім’ї, зареєстрованих за адресою проживання пільговика;
- довідка-дозвіл уповноваженого органу на оформлення пільги в разі, коли пільгою користуються не за місцем реєстрації (прописки), а за адресою фактичного проживання;
- оригінал та копії свідоцтв про народження неповнолітніх членів родини, на яких поширюється пільга;
- Додатково надаються оригінали та копії документів відповідно до пунктів 3, 4, 5, 7 цього переліку, на кожну особу, яка зареєстрована у житловому приміщенні/зазначена в довідці-дозволі уповноваженого органу та є:
- чоловіком (дружиною) пільговика;
- неповнолітньою дитиною пільговика (до 18 років);
- неодруженою повнолітньою дитиною пільговика, яка визнана інвалідом з дитинства І чи ІІ групи або інвалідом І групи;
- особою, яка проживає разом з інвалідом війни І групи (при оформленні пільги таким інвалідом війни) та доглядає за ним за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі;
- непрацездатним батьком, матір’ю пільговика;
- особою, яка знаходиться під опікою або піклуванням пільговика та проживає разом з ним.
- Показання квартирних приладів обліку гарячої води, теплової енергії на час відвідання центру обслуговування клієнтів.
У разі наявного за адресою пільговика встановленого індивідуального опалення (відповідно до наданої раніше до ТОВ «Євро-Реконструкція» проектно-технічної документації) додатково потрібно надати копію Технічного паспорту квартири / будинку та / або Довідку про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами згідно форми, затвердженої розпорядженням КМДА від 19.08.2010 №633, для внесення даних в ПК щодо опалювальної площі житлового приміщення.