Державна екологічна інспекція разом з депутатами та ЗМІ перевіряє золовідвал Дарницької ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»

Державна екологічна інспекція разом з депутатами та ЗМІ перевіряє золовідвал Дарницької ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»

На ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» триває позапланова перевірка дотримання природоохоронного законодавства підприємством.
Вчора було проведено заміри дотримання норм викидів в атмосферне повітря та взято забір води з річки Дніпро. 

Сьогодні Державна екологічна інспекція разом з депутатами та ЗМІ перевіряли золовідвал Дарницької ТЕЦ.
Присутні змогли переконатися, що золовідвал експлуатується безпечно. Дві половини технологічного басейну чергуються між собою щодо заповнення їх водою. Незадіяна карта постійно зволожується. Огороджуючі та розділяюча дамби вкриті багатоголітніми травами та зволожуються із використанням автополивальної техніки. В санітарно-захисній зоні золовідвалу висаджені кущі та дерева тополі італійської.

Як вже було анонсовано раніше, Дарницька ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» буде першою вугільною ТЕЦ, яка відмовиться від використання золовідвалу.
На підприємстві зараз триває реконструкція газоочисного обладнання котлів станції. Збудовано сучасний електрофільтр на котлі №6, наразі будується наступний на котлі №7. Фільтри обладнані системою сухого пневмозоловидалення та дозволяють зменшити викиди пилу у 80 разів. На наступний рік планується будівництво ще двох фільтрів.

Далі як і планувалося, відповідно до вимог Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок встановлення сіркооочистки та азотоочистки.
У 2019 році ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» розроблено ТЕО комплексної реконструкції цілісного майнового комплексу ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» та отримано позитивний висновок державної експертизи. Одним із заходів, що передбачає ТЕО є рекультивація золошлаковідвалу. На сьогодні розрахована кошторисна вартість запланованих робіт з рекультивації та здійснюється пошук фінансового ресурсу.

Вся реконструкція газоочисного обладнання потребує значних капіталовкладень, підприємство реалізує її за рахунок «Інвестиційної програми», кошти якої схвалює та затверджує Національний регулятор (НКРЕКП). Також програма з реконструкції має здійснюватися за умови діючого виробництва, тому її реалізація проводиться поступово з розбиттям на черги будівництва.

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» відкрите до діалогу, взаємодії та відповідного контролю своєї діяльності. На підприємстві зараз проходить позапланова перевірка Державної екологічної інспекцією, по її завершенню будуть оприлюднені результати.