Детально про обслуговування вузлів комерційного обліку тепла. Перелік будинків, що потребують проведення періодичної повірки, ремонту або заміни ВКО.

Детально про обслуговування вузлів комерційного обліку тепла. Перелік будинків, що потребують проведення періодичної повірки, ремонту або заміни ВКО.

Шановні споживачі!

Інформуємо Вас, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.04.2023 № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану» подання на повірку теплолічильників на територіях України, які не перебувають під тимчасовою окупацією та на яких не ведуться активні бойові дії, забезпечується протягом трьох місяців після опалювального сезону.

Відповідно до частини 1 статті 6 Закону  України від 22.06.2017 № 2119-VIII «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі – Закон № 2119-VIII):

  • обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону, якщо інше не передбачено договорами про надання комунальних послуг, укладеними відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», з урахуванням вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність»;
  • у разі якщо виконавець комунальної послуги не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж, він зобов’язаний забезпечити розподіл, збір та перерахування сплачених споживачами та власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, коштів на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж відповідно до договору;
  • обслуговування та заміна вузла комерційного обліку за рахунок співвласників суб’єктами господарювання, уповноваженими на виконання таких робіт, залученими співвласниками багатоквартирного будинку, здійснюються за умови прийняття рішення співвласниками про порядок обслуговування та заміни вузла комерційного обліку відповідно до законодавства.

На виконання вищевикладених вимог законодавства та нормативно-правових актів ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ (далі – Виконавець послуг) був направлений до КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» (далі – Оператор зовнішніх інженерних мереж) лист від 26.05.2023 № 20.4/1466 щодо забезпечення проведення в установлені терміни періодичної повірки, ремонту або заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії, встановлених на будинках споживачів Виконавця послуг (з переліком будинків), обслуговування яких здійснюється Оператором зовнішніх інженерних мереж, відповідно до Договору від 01.06.2022 № 3168/ЕЗ-22, укладеного між Виконавцем послуг та Оператором зовнішніх інженерних мереж (даним Договором передбачено забезпечення Виконавцем послуг розподілу, збору та перерахування сплачених споживачами коштів на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку Оператору зовнішніх інженерних та забезпечення належного обслуговування Оператором зовнішніх інженерних мереж вузла комерційного обліку). Таким чином Виконавець послуг щомісячно забезпечує збір та перерахування Оператору зовнішніх інженерних мереж сплачених споживачами коштів, у складі плати за абонентське обслуговування, на обслуговування та заміну вузлів  комерційного обліку.

Відповідно до вимог Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 71 від 14.02.2007р., зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 05.03.2007р. за № 197/13464, перед кожним опалювальним періодом здійснюється перевірка готовності вузла комерційного обліку теплової енергії споживача до експлуатації, про що складається відповідний акт.

Відповідно до частини 3 статті 9 Закону № 2119-VIII: «У разі виходу з ладу або втрати вузла комерційного обліку, до відновлення його роботи або заміни комерційний облік здійснюється розрахунково відповідно до методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, з урахуванням середнього споживання теплової енергії протягом попереднього опалювального періоду».

Слід зазначити, що відповідно до пункту 4 розділу ІХ «Розрахунковий метод визначення загального обсягу споживання теплової енергії, гарячої або холодної води, спожитої у будівлі/будинку, при виході з ладу або втраті вузла(ів) комерційного обліку» Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженою наказом Мінрегіонбуду від 22.11.2018 № 315 (у редакції наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 28.12.2021 № 358): «Загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі/будинку за період непрацездатності/ відсутності вузла комерційного обліку теплової енергії у разі виходу його з ладу або втрати визначається виходячи із середнього загального обсягу, спожитого у попередній опалювальний період або за фактичний час споживання протягом поточного опалювального періоду, але не менше 30 днів, а у разі відсутності даних за попередній опалювальний сезон до розрахунку приймаються обсяги споживання теплової енергії протягом поточного опалювального періоду, але не менше 30 днів. У разі відсутності даних щодо обсягу спожитої будівлею/будинком теплової енергії за попередній опалювальний сезон або за не менше 30 днів поточного опалювального періоду, нарахування здійснюється за нормою споживання теплової енергії, що підлягає щомісячному коригуванню за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря».

З урахуванням вищевикладеного, з метою забезпечення своєчасної підготовки вузлів комерційного обліку до початку опалювального періоду 2023-2024 років інформуємо Вас про перелік житлових будинків, на яких встановлені вузли комерційного обліку теплової енергії, що потребують проведення періодичної повірки, ремонту або заміни.

Для отримання інформації щодо планових термінів проведення обслуговування (періодичної повірки, ремонту або заміни) вузла комерційного обліку теплової енергії на Вашому будинку просимо звертатися до оператора зовнішніх інженерних мереж КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до вимог Закону  України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», співвласники багатоквартирного будинку можуть прийняти рішення про самостійне обслуговування вузла комерційного обліку, встановленого на будинку, із залученням спеціалізованої організації, уповноваженої на виконання таких робіт. За умови прийняття відповідного рішення, співвласники багатоквартирного будинку повідомляють  Оператора зовнішніх інженерних мереж та Виконавця послуг. З моменту отримання від співвласників багатоквартирного будинку повідомлення про самостійне обслуговування вузла комерційного обліку, Виконавець послуг зменшує для споживачів відповідного будинку розмір плати за абонентське обслуговування (без витрат на обслуговування і заміну вузла комерційного обліку).

Перелік будинків, в яких ВКО потребують проведення повірки, ремонту або заміни до початку опалювального періоду 2023-2024