Для уникнення маніпулювання інформацією ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» надає коментар до виступу Лідії Громової на телеканалі ZIK у програмі «Народ проти» від 18 червня 2020року

Для уникнення маніпулювання інформацією ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» надає коментар до виступу Лідії  Громової на телеканалі ZIK у програмі «Народ проти» від 18 червня 2020року

Під час прямого включення до студії  програми «Народ проти» на телеканалі ZIK 18 червня 2020р. Лідія Громова висловила думку щодо неправомірних, на її погляд,  нарахувань обсягів та вартості наданих послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, виконавцем послуг – Товариством з обмеженою відповідальністю «ЄВРО-ЕКОНСТРУКЦІЯ» (далі по тексту – Товариство).

Слід зазначити, що Лідія Громова є мешканкою багатоквартирного житлового будинку № 13-б по вул. Краківській у місті Києві.

У березні 2020р. Лідія Громова звернулась  листом до Секретаріату Кабінету Міністрів України з вимогою проведення перевірки діяльності Товариства  щодо дотримання вимог  законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг при проведенні нарахувань обсягів та вартості наданих послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води співвласникам багатоквартирного житлового будинку №13-б по вул. Краківській у місті Києві протягом опалювального періоду 2019-2020 років.

Відповідно до постанови  Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг України (далі – НКРЕКП) від 15.04.2020 р. № 801 «Про проведення позапланової виїзної перевірки ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» на підставі колективного звернення гр. Громової  Л.Г. та інших заявників від 17 березня 2020 р., надісланого листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 23 березня 2020 р. № 41-КО-006269/26»,  в період з 18.05.2020р. по 29.05.2020р. НКРЕКП була проведена перевірка дотримання Товариством Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з постачання теплової енергії.

Слід зазначити, що народний депутат України Кучеренко О.Ю., який був запрошений до студії  програми «Народ проти» на телеканалі ZIK 18 червня 2020р., був включений до складу комісії, яка здійснювала позапланову перевірку.

В рамках заходів позапланової виїзної перевірки, НКРЕКП перевірено:

  • дотримання встановлених НКРЕКП тарифів на постачання теплової енергії;
  • дотримання порядку укладання договорів про постачання теплової енергії;
  • дотримання вимог нормативно-правових актів при здійсненні нарахувань плати за спожиту теплову енергію;
  • дотримання температурного графіка теплової мережі за опалювальний період 2019/2020 років;
  • дотримання вимог нормативно-правових актів при оформленні рахунків на оплату за поставлену теплову енергію;
  • дотримання вимог нормативно-правових та умов укладених договорів при проведенні перерахунків розміру плати за теплову енергію у разі постачання не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм) споживання;
  • дотримання порядку зняття показань засобів вимірювальної техніки вузла (вузлів) комерційного обліку теплової енергії;
  • дотримання вимог нормативно-правових актів при проведенні розрахунків обсягів теплової енергії, використаної для надання послуг з  централізованого опалення.

За результатами позапланової перевірки НКРЕКП не зафіксовано порушень  Товариством  Ліцензійних умов щодо господарської діяльності з постачання теплової енергії. У тому числі не встановлено порушень при проведенні Товариством нарахувань обсягів та вартості наданих послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води води співвласникам багатоквартирного житлового будинку № 13-б по вул. Краківській у місті Києві.

Визначення обсягів використаної теплової енергії на потреби опалення та підігріву гарячої води співвласникам багатоквартирного  житлового будинку № 13-Б по вул. Краківській протягом опалювального сезону 2019-2020 років здійснювалось Товариством на підставі показників будинкового  вузла комерційного обліку теплової енергії.

Товариством щомісячно здійснювалась фіксація фактичних обсягів споживання теплової енергії співвласниками (мешканцями) багато-квартирних будинків  за показниками будинкових вузлів комерційного обліку теплової енергії та розподіл відповідних обсягів використаної теплової енергії між співвласниками багатоквартирного будинку згідно вимог чинного законодавства: Закону України №2119-VIIІ від 22.06.2017р «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630. При цьому  регулювання витрат теплової енергії для забезпечення оптимальних температурних умов в приміщеннях мешканців багатоквартирних будинків протягом опалювального сезону здійснювалось  балансоутримувачами (управителями) житлових будинків або їх співвласниками (ОСББ).

Нарахування плати за надані послуги з централізованого опалення та постачання  гарячої води, здійснювалось Товариством за тарифами встановленими Державним регулятором – НКРЕКП, з урахуванням обсягів спожитої теплової енергії, визначених згідно будинкових вузлів комерційного обліку теплової енергії.

Слід зазначити, що середньомісячна вартість опалення 1 квадратного метру приміщень співвласників багатоквартирного  житлового будинку № 13-Б по вул. Краківській  за опалювальний сезон 2019-2020 років складала 19 гривень, що вдвічі нижче середньомісячної вартості опалення 1 квадратного метру  приміщень багатоповерхових будинків у місті Києві.

Відповідно до вимог Закон України № 2189-VIII від 09.11.2017р. «Про житлово-комунальні послуги», співвласники багатоповерхового будинку мають право провести загальні збори та обрати  наступну модель організації договірних відносин із виконавцем послуг, а саме  укладання колективного договору про надання комунальних послуг з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їх інтересах.

За умови укладання відповідного колективного договору, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (юридична особа, яка об’єднує всіх співвласників)  забезпечує проведення розрахунків за спожиту теплову енергію з виконавцем послуг згідно даних будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії. При цьому об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (юридична особа, яка об’єднує всіх співвласників)  самостійно встановлює модель розподілу загальних обсягів  спожитої теплової енергії між співвласниками багатоквартирного будинку.    

Вказана інформація викладена для споживачів  на офіційному веб-сайті Товариства.

Слід зауважити, що до виконавця послуг не надходило звернення від співвласників багатоквартирного житлового будинку № 13-Б по вул. Краківській щодо визначення ними моделі організації договірних відносин із виконавцем послуг.

Враховуючи вищевикладене, Товариство правомірно вважає висловлені  Лідією  Громовою коментарі  щодо неправомірних, на її погляд,  нарахувань обсягів та вартості наданих послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води Товариством, яке є виконавцем цих послуг,  безпідставними та необґрунтованими.