Екологічна реконструкція триває: звітуємо про завершенння будівництва вже другого сучасного електрофільтру

Екологічна реконструкція триває: звітуємо про завершенння будівництва вже другого сучасного електрофільтру

На Дарницькій ТЕЦ ТОВ “Євро-Реконструкція” триває екологічне оновлення устаткування. Нині на шостому котлі підприємства вже працює сучасний високоефективний електрофільтр. Завдяки його роботі шкідливі викиди в повітря знизилися у 80 разів.

15-20 мг на нормальний метр кубічний – це ступінь очистки яка відповідає сучасним европейським нормам, сучасному европейському екологічному законодавству. Наступний фільтр вже збудовано, на котлі 7, в цьому році тривало будівництво. Зараз наші фахівці станційні та фахівці підрядника проводять пуско-налогоджувальні роботи, – анонсує В’ячеслав Селіванов генеральний директор ТОВ «Євро-Реконструкція».

За прогнозами з початком роботи вже другого електрофільтру на котлі №7 викиди від теплоелектроцентралі загалом зменшаться більше ніж на половину. Наступного року плануюється будівництво елктрофільтру на котлі №8.

Вартість одного такого електрофільтру становить більше 100 мільйонів гривень. А реконструкція усієї газоочисної системи Дарницької ТЕЦ коштуватиме понад три з половиною мільярди.

Дотримання екологічних стандартів є визначеним пріоритетом діяльності ТОВ ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ».

Реалізація проекту реконструкції відбувається за постійного діалогу з міською владою. Київська міська рада підтримала проект реконструкції та постійно контролює її виконання.

Процес оновлення ТЕЦ на постійному контролі міської влади. Ми виїзжаємо туди, проводимо штаби, особисто Віталій Володимирович Кличко виїзжав для того, щоб пересвідчитись, що робота по фільтру триває. Та 5-річна програма, яка затверджена, яка зараз виконується, дасть можливість нам зняти екологічні проблеми пов’язані з Дарницькою ТЕЦ, – підкреслює Петро Пантелеєв.

Дарницька ТЕЦ ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» буде першою вугільною ТЕЦ, яка відмовиться від використання золовідвалу.