Екологічну перевірку ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” розпочато з громадськістю та ЗМІ (перевірка триватиме два тижні)

Екологічну перевірку ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” розпочато з громадськістю та ЗМІ (перевірка триватиме два тижні)

Сьогодні на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» Державною екологічною інспекцією розпочато позапланову перевірку з контролю дотримання природоохоронного законодавства на підприємстві, що засвідчили представники громадськості та ЗМІ.

Захід державного нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства проходить відповідно до питань визначених Уніфікованою формою акту, затвердженою наказом Міністерства енергетики та захисту довкілля України від 26.11.2019 №450.

Попередньо ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» було направлено лист на адресу Державної екологічної інспекції України із запитом щодо здійснення такого заходу контролюючим органом.

Разом з тим, дотримання екологічних стандартів є визначеним пріоритетом діяльності ТОВ ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», що підтверджується конкретними фактами.

Зокрема, для досягнення європейських нормативів по викидах, підприємством розпочато програму з комплексної реконструкції газоочисного обладнання котлів станції, яка передбачає будівництво п’яти сучасних електрофільтрів, сіркооочистки та азотоочистки.

Наприкінці 2018 року на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» введено в експлуатацію перший з п’яти електрофільтрів на котлі №6. Експлуатація електрофільтра дала змогу досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15-20 мг/м3, це у 80 разів менше попередніх показників. Таким чином, будівництво одного фільтру вже дало можливість знизити викиди пилу в середньому на 20-25%, в залежності від режиму роботи ТЕЦ.

У 2020 році здійснюється будівництво електрофільтру на котлі №7, вартістю 118 мільйонів гривень. Також, на даний час підприємством розробляється проектна документація на будівництво наступних, одразу трьох електрофільтрів, які планується включити до інвестиційної програми підприємства на 2021 рік.

Разом з тим, ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» є виключним платником екологічного податку. Відповідно до законодавства України передбачено сплату промисловими підприємствами екологічного податку, що справляється за викиди в атмосферне повітря, скиди у природні водні об’єкти та розміщення відходів з розрахунку норм, зазначених у наданих Дозволах. Лише за минулий рік підприємством сплачено більше 28 мільйонів гривень екологічного податку. У 2020 році, вже за перший квартал сплачено понад 8 мільйонів гривень.

Підкреслюємо, що ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» нічого приховувати, підприємство завжди відкрите до діалогу та відповідного контролю своєї діяльності з боку державних інститутів. 

Сподіваємося, що проведення заходу контролю розвіє всі сумніви щодо екологічності та прозорості роботи підприємства.

Перевірка Державною екологічною інспекцією триватиме протягом двох тижнів.

____________________________________________________________________________

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» і надалі забезпечуватимете безперебійне та якісне постачання тепла та електричної енергії мешканцям міста.