Енергоефективне житло – європейське майбутнє!

Енергоефективне житло – європейське майбутнє!

Рідко хто задумується куди саме дівається тепло з будинку. Більшість майстрів не зможе дати вам відповідь на це запитання. А ті з них, що знають, рідко враховують це у своїй роботі. Як наслідок – ми переплачуємо за енергоносії.

На сьогоднішній день існує безліч інформаційних ресурсів, як вміщають в собі основні напрями тепловтрат та корисні рекомендації з енергозбереження для споживачів.

Також державою розроблено механізм державної підтримки енергозберігаючих заходів – програма “теплих кредитів”.

Як повідомляє  http://teplo.gov.ua Кабінет міністрів України виділив додатково 100 млн. грн. на урядову програму з енергоефективності та продовжив дію програми «теплих кредитів» на наступні три роки.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду 8 листопада 2017 року.

Ці кошти буде направлено на компенсації фізичним особам, які утеплили індивідуальне житло за програмою.

Українці мають можливість утеплити будинки до зими, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки Урядовій програмі з енергоефективності.

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України.  Її надають державні банки – «Ощадбанк», «Укргазбанк»,«Укрексімбанк» та “ПриватБанк” – у розмірі:

•    20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
•    35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
•    40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації. Якщо у складі таких об’єднань є субсидіанти, то таке ОСББ чи ЖБК безповоротно отримає відшкодування до 70% коштів на проведення енергоефективних заходів.

Тому якщо цієї зими ваша домівка та бюджет досі потерпає від тепловтрат, ви ще маєте можливість скористатися державною програмою з енергоефективності в наступному році.