Інформація, щодо порядку обслуговування вузлів комерційного та розподільного обліку, встановлених на житлових будинках!

Інформація, щодо порядку обслуговування вузлів комерційного та розподільного обліку, встановлених на житлових будинках!

Відповідно до вимог Закону України №2119-VIIІ від 22.06.2017р «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який введений в дію з 02.08.2017р., обслуговування вузлів комерційного обліку здійснюється оператором зовнішніх інженерних мереж, за рахунок сплати внесків за обслуговування вузлів обліку споживачами послуг.

  • Вузол комерційного обліку – це вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, або її частині, яка обладнана окремим інженерним вводом від зовнішніх інженерних мереж.
  • Вузол розподільного обліку – це вузол облік, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Відповідно вузол обліку, який забезпечує облік споживання відповідної комунальної послуги для під’їзду (частини) житлового будинку, який не обладнаний окремим інженерним вводом від зовнішніх інженерних мереж є вузлом розподільного обліку.

Внески за обслуговування вузлів комерційного обліку – це регулярні платежі, визначені окремо для кожної будівлі, що враховують витрати оператора зовнішніх  інженерних мереж на обслуговування вузлів комерційного обліку. Розмір внесків встановлюється органами місцевого самоврядування.

Слід зазначити, що до структури внесків на обслуговування вузлів комерційного обліку не включаються витрати на обслуговування вузлів розподільного обліку. Обслуговування вузлів розподільного обліку здійснюється за рахунок їх власників.

У разі встановлення  вузла  розподільного обліку на під’їзді житлового будинку, який не обладнаний окремим вводом від зовнішніх інженерних мереж, обслуговування відповідного вузла розподільного обліку здійснюється його власниками  – мешканцями  підїзду за власний рахунок.

При цьому, у разі виходу з ладу або закінченні терміну  періодичної повірки  вузла розподільного обліку, вузол обліку знімаються з абонентського обліку до моменту відновлення його роботи або заміни власниками – мешканцями підїзду. До моменту відновлення функціонування вузла розподільного обліку, визначення обсягів комунальної послуги для споживачів відповідного під’їзду, де вузол розподільного обліку був знятий з абонентського обліку, здійснюється згідно розподілу загальних обсягів використаної споживачами будинку комунальної послуги за даними загальнобудинкового вузла комерційного обліку.