Міністерством економіки України надані роз’яснення щодо повірки квартирних лічильників тепла та гарячої води на період введення воєнного стану в Україні

Міністерством економіки України надані роз’яснення щодо повірки квартирних лічильників тепла та гарячої води на період введення воєнного стану в Україні

Нагадаємо, що ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» листом від 19.09.2023 року звернулося до Першого віце-прем’єр-міністра України, Міністра економіки України Юлії СВИРИДЕНКО щодо необхідності пролонгації (подовження) терміну повірки квартирних приладів обліку теплової енергії та гарячої води на період введення воєнного стану в Україні та внесення відповідної законодавчої ініціативи – змін до постанови Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2023 р. № 440 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану».

Міністерством економіки України були надані наступні роз’яснення з даного питання:

1. Відповідно вимог до Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (далі – Закон про метрологію):

  • до сфери законодавчо регульованої метрології належить, зокрема, такий вид діяльності, як розрахунки між споживачем та виконавцем комунальних послуг;
  • засоби вимірювальної техніки (далі – ЗВТ), які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, дозволяється застосовувати за умови їх відповідності Закону та іншим нормативно-правовим актам;
  • законодавчо регульовані ЗВТ, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичні повірці та повірці після ремонту.

2. У зв’язку з введенням воєнного стану в Україні, Урядом було прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 № 412 «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 412), якою було установлено, що позитивні результати періодичної повірки законодавчо регульованих ЗВТ, строк дії яких закінчився у період воєнного стану та протягом місяця після його припинення чи скасування, чинні на період воєнного стану та протягом трьох місяців після його припинення чи скасування. При цьому Постанова № 412 не забороняла та не зупиняла проведення повірки ЗВТ.

3. З урахуванням подовження воєнного стану в Україні, Постанова № 412 створювала умови для неподання на повірку ЗВТ, що призводило до втрати єдності вимірювань в державі оскільки, суттєве збільшення міжповірочного інтервалу ЗВТ призводить до застосування непридатних ЗВТ для проведення вимірювань у різних сферах життєдіяльності, зокрема при розрахунках за надані комунальні послуги.

4. З метою забезпечення єдності вимірювань у державі, захисту громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів вимірювань, було прийнято Постанову № 440, яка розроблена відповідно до вимог Закону про метрологію, та встановлений особливий сприятливий перехідний період для подання на повірку законодавчо регульованих ЗВТ, з урахуванням закінчення кожного опалювального періоду.

З урахуванням вищевикладеного, інформуємо, що за умови не проведення споживачем періодичної повірки вузла розподільного обліку теплової енергії та гарячої води у встановлений законодавством термін (протягом місяця після закінчення строку повірки), відповідний вузол обліку знімається виконавцем з абонентського обліку, при цьому розподіл загальних обсягів спожитих у будинку комунальних послуг здійснюється для такого приміщення споживача, як для приміщення, яке не оснащене вузлом  розподільного обліку.

Для прийняття вузла розподільного обліку (індивідуального лічильника тепла та/або гарячої води) на абонентський облік, після проведення періодичної повірки, споживачу необхідно надати (направити) виконавцю послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» підтверджуючі документи про повірку (Свідоцтво про повірку та Акт із фіксацією показників приладу обліку), одним із зручних способів:

  • консультанту в Центрі обслуговування споживачів: м. Київ, вул. Павла Усенка, 3;
  • поштовим відправленням: м. Київ, вул. Гната Хоткевича, 20;
  • електронним відправленням: [email protected].