На ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» пройшла зустріч з головою Державної екологічної інспекції України

На ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» пройшла зустріч з головою Державної екологічної інспекції України

Сьогодні керівництво ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” з новим головою екологічної інспекції України провели зустріч у стінах підприємства. Були обговорені ключові питання щодо здійснення контролю дотримання та виконання природоохоронних заходів на підприємстві. Генеральним директором ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» надано інформацію щодо заходів, які вже запроваджено підприємством та реалізуються, і направлені на покращення екологічних показників роботи та зменшення негативного впливу на навколишнє середовище.

За результатами зустрічі було досягнуто обгрунтованих домовленостей щодо подальшого діалогу між підприємством та екологічною інспекцією. Визначено кроки підприємства у природохоронному полі, на рахунок здійснення заходів контролю дотримання природоохоронного законодавства.

Підприємство завжди відкрите до спілкування, діалогу, взаємодії та відповідного контролю своїх дій з боку державних інститутів.

«ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» нічого приховувати. Так, ми відносимося до числа підприємств, що здійснюють забруднення атмосферного повітря, проте ми працюємо лише в рамках отриманих дозволів, чітко дотримуючись відведених норм по викидах. Водночас постійно працюємо над покращенням екологічних показників, за рахунок здійснення реконструкції та впровадження природоохоронних заходів.» – говорить генеральний директор ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» В’ячеслав Селіванов.

Разом з тим, підприємство є платником екологічного податку на користь держави, як того вимагає законодавство України. Лише за минулий рік ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” було сплачено більше 28 мільйонів гривень екологічного податку. За перший квартал 2020 року вже сплачено понад 8 мільйонів гривень.

Дотримання екологічних стандартів є визначеним пріоритетом діяльності ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», що підтверджується конкретними природоохоронними заходами.

Зокрема, для досягнення європейських нормативів по викидах, на підприємстві триває реконструкції газоочисного обладнання котлоагрегатів станції.

Наприкінці 2018 року на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» збудовано та введено в експлуатацію перший з п’яти електрофільтрів на котлі №6, загальною вартістю 98, 6 млн. грн. Експлуатація електрофільтру дала змогу у 80 разів зменшити концентрацію по викидам пилу, що повністю відповідає європейським вимогам. Таким чином, будівництво лише одного фільтру, вже дало можливість у 2019 році знизити викиди пилу в середньому на 20-25%, в залежності від режиму роботи ТЕЦ.

Сьогодні на підприємстві здійснюється будівництво електрофільтру на котлі №7. Загальна вартість якого складає 118  млн. грн. Завершити роботи по цьому фільтру планується до кінця 2020 року.

Також розробляється проектна документація на будівництво наступних, одразу двох електрофільтрів, які планується включити до інвестиційної програми підприємства на 2021 рік.

Далі, як і планувалося програмою реконструкції, та відповідно до вимог Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок, встановлення сіркооочистки та азотоочистки. Підприємством вже розроблено та отримано ТЕО.

Разом з тим, працюючи в умовах карантинних протиепідемічних заходів у столиці, коли закриті школи та садочки і всі, більшість часу, проводять на свіжому повітрі, керівництвом ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” було прийнято виважене рішення переглянути технічну можливість роботи підприємства, виходячи з того, щоб максимально очистити повітря в зоні можливого впливу Дарницької ТЕЦ. Зменшити викиди в атмосферне повітря вдалося за рахунок збільшення частки газу з врахуванням технічних можливостей обладнання теплоелектроцентралі.

«Такий крок не є вигідним з боку роботи підприємства, проте ми розуміє складність ситуації, що склалася та йдемо на зустріч місту. За 4 місяці 2020 року частку використання газу на ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” було збільшено до максимальної технічної можливості, середній показник використання газу склав 42%. Це дозволило в рази мінімізувати викиди в атмосферне повітря. – відзначає В’ячеслав Селіванов.