На ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» завершено позапланову екологічну перевірку

На ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» завершено позапланову екологічну перевірку

На ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» закінчилася позапланова перевірка, що проводилася Державною екологічною інспекцією України. Перевірка відбулася на запрошення самого підприємства, що було стурбоване суспільним резонансом, який виник навколо діяльності ТЕЦ.

Позапланова перевірка проводилася в термін 10 робочих днів комісією у складі 17 інспекторів Державної екологічної інспекції України, Державної екологічної інспекції Столичного округу, Державної екологічної інспекції Поліського округу та Державної  екологічної інспекції у Чернігівській області.

Відповідно до вимог Уніфікованого акту підприємство перевірялося на дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині охорони атмосферного повітря, охорони та раціонального використання водних та земельних ресурсів, а також поводження з відходами.

В ході проведення перевірки, відділом лабораторного контролю територіального органу Державної екологічної інспекції України були здійснені заміри викидів від котлів ТЕЦ, відібрані проби води з річки Дніпро. За результатам проведених досліджень було встановлено, що підприємство працює виключно в рамках діючих дозволів. Жодних перевищень нормативів не виявлено.

Також представники Державної екологічної інспекції України разом з депутатами та ЗМІ особисто перевірили золовідвал Дарницької ТЕЦ. Присутні змогли переконатися, що золовідвал експлуатується безпечно. Дві половини технологічного басейну чергуються між собою щодо заповнення їх водою. Незадіяна карта постійно зволожується. Огороджуючі та розділяюча дамби вкриті багатоголітніми травами та зволожуються із використанням автополивальної техніки. В санітарно-захисній зоні золовідвалу висаджені кущі та дерева тополі італійської.

Інспекторами також були ретельно досліджені наявні на підприємстві дозвільні документи з питань природоохоронної діяльності.

В результаті перевірки ДЕІ встановлено ряд помилок в заповненні паспортів газоочисного обладнання та статистичної звітності, виявлено змішування побутових відходів, встановлено вимоги до оновлення інвентаризації відходів підприємства, проведення паспортизації спостережних свердловин на території ТЕЦ, проведення водолазного обстеження водозабірного пристрою та інші.

Підприємство зобов’язується вжити всі необхідні заходи, направлені на ліквідацію недоліків, встановлених екологічною перевіркою.

За виявлені порушення на відповідальних посадових осіб ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» складено 8 адміністративних протоколів, штраф за які на даний час вже сплачений.

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» продовжує впроваджувати природоохоронні заходи, направлені на зниження впливу ТЕЦ на навколишнє природне середовище.
Дотримання екологічних стандартів є визначеним пріоритетом діяльності підприємства, що підтверджується конкретними фактами:

– успішно працює сучасний електрофільтр на котлі с. №6;

– триває будівництво електрофільтру на котлі ст. №7. Даний електрофільтр дозволяє в десятки разів зменшити викиди в атмосферне повітря;

– формується інвестиційна програма підприємства на 2021 рік, до якої планується включити будівництво наступного електрофільтру;

– розпочато роботи, щодо розробки проекту майбутньої рекультивації золошлаковідвалу та інше.