На золовідвалі Дарницької ТЕЦ висадився “Екологічний десант”

На золовідвалі Дарницької ТЕЦ висадився “Екологічний десант”

6 листопада відповідно до плану реалізації громадського проекту «Екологічний десант», ДЗ «ДНІПРОВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ МОЗ УКРАЇНИ» було проведено забори проб на золовідвалі Дарницької ТЕЦ, так званому в народі «озеро гарячка».

Відповідно до інформації поданої на сайті громадського бюджету участі метою проекту «Екологічний десант» визначено дослідити екологічний стан проблемних водойм у Дарницькому районі, зокрема о.Гарячка, о.Сонячне, о.Жандарка, водойми на перетині вул.Здолбунівська та пр-кту Григоренко, водойми за Славянською гімназією, о.Корольок, о.Нижній Тельбін, меліоративний канал, скид з о.НижнійТельбін у р.Дніпро та при виявленні перевищення показників шкідливих речовин сприяти прийняттю управлінських рішень для покращення екологічної ситуації.

Золовідвал Дарницької ТЕЦ – 4 також потрапив до поля зору екологічного проекту Громадського бюджету як одне з озер Дарницького району. Стан якого планують досліджувати. Проте, так зване «озеро гарячка» не являється природною водоймою, його ніколи там і не існувало, і зараз не існує ніякого озера. Сама назва – «гарячка» – говорить за себе. Це завжди був золовідвал, з роками на його території утворилася технічна водойма, яку в народі прозвали «озеро гарячка» у зв’язку з підвищеною у порівнянні з природними озерами температорую води на золовідвалі.

Не зважаючи на невідповідність у проекті дирекція підприємствані в якому разі не заперечувала проведенню запланованих заходів, тому що розуміє екологічну ситуацію, яка складається в Дарницькому районі і надалі впроваджуватиме і сприятиме заходам, що слугуватимуть для покращення безпечного проживання мешканців новобудов. Адже з роками, за рахунок зменшеної площі золовідвалу, а в подальшому і мінімізованої санітарної зони, було відбудовано велику кількість багатоповерхівок. Так технічна водойма золовідвалу Дарницької ТЕЦ – 4 сама того не бажаючи опинилася в густонаселеній місцевості, в безпосередній близькості до будівель.

Співробітники ДЗ «ДНІПРОВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ МОЗ УКРАЇНИ» на чолі з професором медичних наук, під наглядом та контролем уповноважених осіб від влади та автора проекту, провели забори необхідних проб води на золовідвалі для подальших досліджень. Згідно затвердженого плану в ході проведеної роботи було відобрано 11 проб води з золовідвалу.

Будемо очікувати на результати!