Порядок застосування тарифів на послугу з централізованого опалення та послугу з постачання теплової енергії!

Порядок застосування тарифів на послугу з централізованого опалення та послугу  з постачання теплової енергії!

З  01.05.2019 року  введено в дію Закон України від 09.11.2017р. «Про житлово-комунальні послуги» (надалі – Закон), вимогами якого визначено нову класифікацію житлово-комунальних послуг та нову систему взаємовідносин, що виникатимуть у процесі надання та споживання цих послуг, передбачено різні моделі договірних відносин у сфері комунальних послуг, а також визначено особливості укладання, зміни і припинення договорів про надання комунальних послуг у багатоповерховому будинку, змінено підходи до формування тарифів на комунальні послуги та нарахування плати споживачам.

Пунктом 4 розділу VІ «Прикінцеві та перехідні положення» Закону передбачено, що не пізніш як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг  щодо кожного виду комунальної послуги, а виконавці комунальних послуг – укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг (послуга з постачання теплової енергії, послуга з постачання гарячої води) відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин. Вимогами Закону передбачені наступні види договорів між виконавцем послуг та споживачами, відповідно  до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин:

  • договір про надання комунальних послуг з кожним співвласником багатоквартирного будинку (індивідуальний договір);
  • договір про надання комунальних послуг від імені та за рахунок співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);
  • договір про надання комунальних послуг з об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, колективним споживачем.

Слід зазначити, що після 01.05.2019р. органи місцевого самоврядування та Національна комісія, що здйснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) не можуть встановлювати (у тому числі за результатами коригування) тарифи на комунальні послуги, що надаються за договорами, укладеними до введення в дію Закону. Відповідно до моменту укладання нових договорів про надання комунальних послуг (послуга з постачання теплової енергії, послуга з постачання гарячої води) за вимогами та правилами Закону, нарахування плати за комунальні послуги підприємствами тепло-, водопостачання здійснюватиметься відповідно до договорів  укладених до 01.05.2019р.

Тарифи на послуги  з централізованого опалення та постачання гарячої води, що надаються  населенню ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» яке є виконавцем цих послуг, згідно укладених із споживачами договорів про надання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води, встановлені чинною  постановою НКРЕКП  від 11.12.2018р.  № 1823 складають:

 з централізованого опалення:

  • для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1341,53 грн/Гкал (з ПДВ);
  • для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 35,67 грн (зПДВ) за 1 кв. м за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення.

 з централізованого постачання гарячої води:

  • за умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води – 80,28 грн за 1 куб. м (з ПДВ);
  • за відсутності рушникосушильників – 74,22 грн за 1 куб. м (з ПДВ).

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 17.03.2020р. № 623 «Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 14.01.2020р. № 77» для виконавця послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» встановлені тарифи на теплову енергію, її виробництво, постачання, послугу з постачання теплової енергії для категорій споживачів: населення, бюджетні установи, інші споживачі (крім населення), релігійні організації. Тариф на послугу з постачання теплової енергії для категорії населення встановлений на рівні 

  • 827,18 грн/Гкал ( з ПДВ).

Враховуючи вищевикладене, повідомляємо, що  тариф на послугу з постачання теплової енергії буде застосований виконавцем послуг після укладання із споживачами відповідних  договорів  про надання послуг з постачання теплової енергії відповідно до обраної співвласниками багатоквартирих будинків моделі організації договірних відносин.