Різниця в нарахуваннях за опалення квартир з однаковою опалювальною площею: від чого залежить?!

Шановні споживачі!

ТОВ «Євро-Реконструкція» звертає уваги на існуючу різницю в нарахуваннях за опалення квартир з однаковою опалювальною площею у різних житлових будинках.

З цього приводу надаємо роз’яснення щодо можливих причин різниці в нарахуваннях плати за послуги з постачання теплової енергії (централізованого опалення) в розрахунку на 1 квадратний метр опалювальної площі квартири для співвласників різних багатоквартирних будинків.

Нарахування плати за надані послуги з постачання теплової енергії (централізованого опалення) здійснюється виконавцем послуг за показаннями будинкового вузла комерційного обліку теплової енергіїтобто за фактичний обсяг споживання теплової енергії співвласниками будинку.

При цьому, фактичний обсяг споживання теплової енергії для потреб опалення кожного індивідуального будинку залежать від ряду факторів:

1. Поверховості (етажності) будинку – Відповідно до «Норм та вказівок по нормуванню витрат теплової енергії на опалення житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби в Україні» КТМ-204 Україна 244-94, затверджених Державним комітетом України по житлово-комунальному господарству, норми витрати теплоти на опалення житлових будов в Гкал на 1 м² загальної площі на опалювальний період. для міста Києва дані норми становлять:

  • для 1-2 поверхових будинків – 0,385 Гкал/м²;
  • для 3-4 поверхових будинків – 0,222 Гкал/м²;
  • для 5 і більше поверхових будинків – 0,147 Гкал/м².

Відповідно, і фактичний обсяг споживання теплової енергії для опалення будинків різної поверховості, визначений за показаннями вузла комерційного обліку, в розрахунку на опалення 1 квадратного метру є різним і зменшується при збільшенні поверховості (опалювальної площі) будинку.

2. Опалювального об’єму будинку – висоти стель у будинку;

3. Стану утеплення фасадів, наріжних конструкцій, підвалів, горищ, місць загального користування у будинку;

4. Виконання в повному обсязі управителем (співвласниками) будинку заходів по підготовці будинку до опалювального періоду – проведення поточних ремонтів та обслуговування теплоспоживального обладнання та внутрішньо будинкових систем опалення;

5. Встановлення індивідуальних теплових пунктів у будинку та систем погодного регулювання витрат теплоносія.