Роз’яснення, щодо встановлення, заміни та обслуговування (в тому числі проведення періодичної повірки) вузлів обліку теплової енергії!

Роз’яснення, щодо встановлення, заміни та обслуговування (в тому числі проведення періодичної повірки) вузлів обліку теплової енергії!

   Порядок встановлення, заміни та обслуговування (в тому числі проведення періодичної повірки) вузлів обліку теплової енергії регулюється вимогами Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» № 2119-VIIІ від 22.06.2017 р., (далі-закон) який передбачає наступне:

  1. Відповідно до підпункту 4 частини 1 закону, вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом, а згідно з підпунктом 5 частини 1, вузол обліку – комплекс пристроїв (у тому числі засобів вимірювальної техніки (загальнобудинковий прилад обліку теплової енергії), що відповідають вимогам технічних регламентів), допоміжного обладнання та матеріалів до них, призначений для вимірювання спожитої теплової енергії та води;
  2. Відповідно до частини 4 статті 3 закону вузли комерційного обліку належать на праві власності власнику (є спільною сумісною власністю співвласників) будівлі;
  3. Відповідно до частини 1 статті 6 закону обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюються оператором зовнішніх інженерних мереж відповідно до цього Закону з урахуванням вимог Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”.

Оператори зовнішніх інженерних мереж зобов’язані формувати і підтримувати в наявності обмінний фонд вузлів комерційного обліку.

Витрати оператора зовнішніх інженерних мереж на обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку (їх складових частин) відшкодовуються споживачами відповідної комунальної послуги (мешканцями житлових будинків), а також власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у такій будівлі, шляхом сплати виконавцю комунальної послуги внесків на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку.

У разі якщо виконавець комунальної послуги не є оператором відповідних зовнішніх інженерних мереж, він зобов’язаний перераховувати сплачені споживачами та власниками (співвласниками) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання, внески на обслуговування та заміну вузла комерційного обліку оператору зовнішніх інженерних мереж відповідно до договору.

  1. Відповідно частини 1 статті 17 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність” законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту.

Оператором зовнішніх інженерних мереж у зоні обслуговування ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» є комунальне підприємство виконавчого органу Київради (КМДА) «Київтеплоенерго».

Згідно Розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) від 24.12.2019 р. № 2244 «Про встановлення внесків за обслуговування КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» вузлів комерційного обліку комунальних послуг», затверджені внески на обслуговування вузлів обліку теплової енергії, які встановлені на житлових будинках по зоні надання послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ». Рахунки споживачам на оплату внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку теплової енергії будуть надаватись виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», при цьому сплачені споживачами внески за обслуговування вузлів комерційного обліку будуть перераховані виконавцем послуг ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» оператору зовнішніх інженерних мереж  КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».

        Порядок  визначення обсягів та вартості спожитих послуг з теплопостачання регулюється вимогами статей 9 та 10 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та передбачає зокрема наступне:

     у разі виходу з ладу  (несправності, не проведення періодичної повірки, викрадення, втрати) вузла комерційного обліку теплової енергії, до відновлення його роботи або заміни, вузол обліку знімається з комерційного обліку. При цьому, з моменту зняття вузла обліку з комерційного обліку, визначення обсягів споживання теплової енергії будинком здійснюється розрахунковим методом згідно фактичного середньодобового споживання  теплової енергії будинком за попередній  опалювальний період (при цьому розрахунковий метод визначення обсягів споживання теплової енергії будинком може застосовуватись протягом терміну, що не перевищує  один опалювальний період).

З огляду на викладене, мешканцям, які проживають в зоні обслуговування ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», необхідно звертатися щодо обслуговування (у тому числі щодо метрологічної повірки) та заміни вузлів комерційного обліку (приладів обліку тепла) до оператора зовнішніх інженерних мереж  КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО».     

Також з наведеного слідує, що у ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» відсутні правові підстави щодо здійснення перерахунків за спожиту теплову енергію мешканцям житлових будинків в яких вузли комерційного обліку були  зняті з комерційного обліку по причині настання терміну чергової метрологічної повірки.

Департамент енергозбуту  ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ».