Санітарна озеленена зона золовідвалу чи платформа для забудов «Ашану»?!

Санітарна озеленена зона золовідвалу чи платформа для забудов «Ашану»?!

 

В черговий раз зелені насадження санітарної зони Золовідвалу Дарницької ТЕЦ страждають від забаганок скандального забудовника!

В рамках Розпорядження Головного управління держпродспоживслужби в м. Києві від 07 листопада 2016 року було визначено: на період експлуатації золошлаковідвалу Дарницької ТЕЦ забезпечити площу озеленення санітарно-захисної зони золовідвалу, згідно існуючих норм та правил.

І у грудні 2016 року Київським комунальним об’єднанням зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста «КИЇВЗЕЛЕНБУД» в межах санітарної зони золовідвалу ТЕЦ, вздовж вулиці Здолбунівська було висаджено 104 дерева (тополі Італійської).

Проте вже в березні 2017 року працівниками Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Дарницького району міста Києва було викопано та перевезено невідомо куди 38 тополь, що росли вздовж вулиці Здолбунівська в межах діючої санітарної зони.

Як виявилося пізніше, дерева було викопано за листом-запитом ТОВ «ІММОШАН Україна», компанією забудовником, що реалізує проект скандального будівництва гіпермаркету «АШАН».

Зі сторони ТОВ «Євро-Реконструкція» було письмово направлено ряд звернень на адресу Київської міської ради, Державної екологічної інспекції у місті Києві та Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації про здійснення перевірки щодо законності проведення робіт (видалення зелених насаджень) та з Вимогою повернення зелених насаджень.

Відповідно до наданих відповідей вищезазначених органів було визначено, що до санітарної зони золовідвалу Дарницької ТЕЦ ТОВ «Євро-Реконструкція» належить територія (земля) – законним землекористувачем якої є Товариство. А самі зелені насадження, безпосередньо, які розташовані і по вулиці Здолбунівській, закріплені на праві господарського відання за комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Дарницького району м. Києва на підставі розпорядження виконавчого органу Київської міської ради.

І тому у зв’язку із необхідність реалізації проекту забудовників «Ашану», щодо прокладання водо перепускного трубопроводу, який регулює рівень води в озері «Сонячне» комунальним підприємством було здійснено пересадку дерев по вул. Здолбунівській у межах балансових територій КП УЗН Дарницького району.

Та цим не обмежилися забаганки забудовників. Днями на території санітарної зони золовідвалу було знову викопано тополі. Цього разу гіпермаркет «Ашан» мостив велодоріжку.

Що ж буде далі? Розширення дороги?! Паркінг?! Що ще відбудують за рахунок санітарної зони?

Як саме в черговий раз постраждають зелені насадження в руках скандального забудовника, питання часу.

Наразі, у ТОВ «Євро-Реконструкція» розробляють варіанти убезпечення зелених насаджень, які залишились по вул. Здолбунівській від видалення їх в майбутньому.