ТОВ «Євро-Реконструкція» інформує: з 10 червня 2018 року відповідальність споживача за непогашену заборгованість стане більш жорсткою!

ТОВ «Євро-Реконструкція» інформує: з 10 червня 2018 року відповідальність споживача за непогашену заборгованість стане більш жорсткою!

Шановні споживачі послуг ТОВ «Євро-Реконструкція»!

Нагадуємо Вам про необхідність своєчасно та в повному обсязі сплачувати за послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, з метою уникнення додаткового фінансового тягаря, який утворюється під час примусового стягнення заборгованості.

Загальний борг споживачів за отримані послуги, перед ТОВ «Євро-Реконструкція» на початок травня 2018 року склав 340 млн гривень, найбільша заборгованість за категорією споживачів «Населення», борг склав 269 млн гривень.

Відповідно до ч.2 ст 625 ЦК, боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання – оплату комунальних платежів, на вимогу підприємства, яке надає послуги, зобов’язаний виплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

При цьому вимога підприємства зі сплати штрафних санкцій може бути заявлено в будь-який час, як в судовому, так і в досудовому порядку.

Якщо споживач має заборгованість за житлово-комунальні послуги і відмовляється сплатити її в добровільному порядку або укласти договір реструктуризації, то така заборгованість стягується в судовому порядку. При цьому судовий процес проходить в «спрощеному» порядку (ст. 160 Цивільного процесуального кодексу) шляхом видачі судового наказу, без виклику боржника.

В разі відмови боржника від добровільного виконання рішення суду, судовий наказ направляється до органу Державної виконавчої служби, для примусового стягнення.

Невиконання боржником вимог судового наказу може привести до арешту рухомого та нерухомого майна з подальшою їх реалізацією (ст. 56 Закону України «Про виконавче провадження») або при наявності умислу боржника – до відкриття кримінального провадження за статтею 382 Кримінального кодексу України – «невиконання судового рішення».

Для погашення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг може бути проведена конфіскація майна з його подальшою реалізацією. Державні виконавці в цьому випадку діють відповідно до Закону «Про виконавче провадження», в якому чітко прописана черговість стягнення майна боржника.

Окрім вищезазначеного, з 10 червня 2018 року вступає в дію Закон України «Про житлово-комунальні послуги», в рамках якого відповідальність споживача за непогашену заборгованість стане більш жорсткою.

Закон передбачає нарахування пені (в розмірі 0,01%) за кожний день її прострочення, обмеження та припинення надання послуги в цілому. Оплата послуг здійснюється не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим періодом (місяцем), якщо договором не встановлено інший термін.

З метою уникнення стягнення заборгованості в примусовому порядку, ТОВ «Євро-Реконструкція» рекомендує споживачам, які мають борг, терміново його сплатити.

При відсутності можливості сплатити борг у повному обсязі, пропонуємо укласти з ТОВ «Євро-Реконструкція» договір реструктуризації заборгованості та  розраховуватись за індивідуальним графіком.

За більш  детальною інформацією звертайтесь до Центру обслуговування клієнтів ТОВ «Євро-Реконструкція» що знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Павла Усенка, буд. 3, т.: (044) 277-6-277.