ТОВ «Євро-Реконструкція» переоснащує обладнання ТЕЦ до роботи в умовах війни

ТОВ «Євро-Реконструкція» переоснащує обладнання ТЕЦ до роботи в умовах війни

ТОВ «Євро-Реконструкція» підприємство енергетичної галузі країни, здійснюючи виробництво теплової та електричної енергії станція являється одним з основних джерел електроенергії столичного регіону та єдиним джерелом опалення і гарячої води для близько 300 тисяч споживачів, мешканців Дніпровського та Дарницького районів міста Києва. Проектним паливом для роботи станції є вугілля антрацитової групи (марки А, П).

Враховуючи, що проведення воєнних дій, блокування портів та сполучень, унеможливило забезпечення станції проектним паливом, а природний газ не може розглядатись у якості базового виду палива для теплоелектроцентралі через його дефіцит та непомірно високу вартість, та зважаючи на першочерговість та необхідність забезпечення м. Києва електричною та тепловою енергією, на ТЕЦ було розпочато реалізацію заходів з переведення теплоелектроцентралі на роботу на вугіллі газової групи – марка Г.  Попередньо, таке рішення було прийнято 24.05.2022 року на нараді, проведеної під головуванням Прем’єр-міністра України, щодо підготовки до осінньо-зимового періоду 2022/23 років.

В травні 2022 ТОВ «Євро-Реконструкція» розпочало роботу над проектом реконструкції ТЕЦ – переведення всіх котлоагрегатів станції на спалювання непроектного палива – вугілля газової групи (марка Г). Проектом передбачалось поетапне переведення усіх енергетичних котлів з антрацитової групи на газову. У 2022 році для роботи на газовому вугіллі було переведено три котлоагрегата, наразі розпочато підготовчі роботи з переведення 4-го котлоагрегата ст. №9.

Вартість всього проекту реконструкції та його реалізація складає майже 274 млн.грн без ПДВ. ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» проводить  реконструкцію за власні кошти, кошти інвестиційної програми. Проект реалізується без фінансової підтримки держави. З державного бюджету та бюджету м. Києва коштів не передбачено.

Метою реконструкції з переведення котлоагрегатів на спалювання вугілля марки «Г», є забезпечення ТЕЦ енергетичним паливом, що видобувається на території України, для виробництва теплової та електричної енергії в особливих умовах повномасштабної агресії. Задля можливості забезпечення підприємствами енергетичної галузі якісних послуг споживачам.

Щодо екологічності роботи, то звертаємо увагу, що на ТОВ «Євро-Реконструкція» з 2017 року триває програма поступової реконструкції з встановлення сучасних високоефективних електрофільтрів на котлоагрегатах станції.

У 2018 році на котлоагрегаті ст. №6 було збудовано перший із запланованих електрофільтрів з системою сухого золовидалення, в грудні 2020 року закінчене будівництво електрофільтру котлоагрегату ст.№7, в 2021 році розпочато будівництво електрофільтру котлоагрегату ст.№8, яке завершене в 2022 році.

На 2023 рік ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» провела тендерну процедуру на розробку проектної документації на будівництво електрофільтру котлоагрегату ст. №9. На сьогодні триває розробка проектно-кошторисної документації та планується до реалізації в 2024 році.

Також Товариством в 2019 році розроблено ТЕО на реконструкцію ТЕЦ, де також заплановано екологічні заходи по зменшенню викидів сірки та азоту.