ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» підготувало звернення до Уряду щодо продовження терміну повірки квартирних лічильників тепла та гарячої води

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» підготувало звернення до Уряду щодо продовження терміну повірки квартирних лічильників тепла та гарячої води

ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» підготувало звернення до Першого віце-прем’єр-міністра України, Міністра економіки України Юлії СВИРИДЕНКО щодо необхідності пролонгації терміну повірки квартирних приладів обліку теплової енергії та гарячої води, а також внесення відповідної законодавчої ініціативи.

Враховуючи, що велика кількість мешканців м. Києва в період військового стану відсутня за місцем їх постійного проживання та не має можливості повірити лічильники у встановлені терміни. Багато громадян зараз перебувають у лавах ЗСУ або знаходяться за межами країни та фізично не можуть виконати вимогу постанови Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, 07 квітня 2023 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 440, що відновила обов’язкову повірку квартирних приладів обліку для жителів тих територій, які не є окупованими та де не ведуться бойові дії. Відповідно до прийнятого Урядом документу, лічильники з протермінованими свідоцтвами мають пройти періодичну повірку, а в іншому випадку – мають бути зняті з обліку, і подальші розрахунки мають здійснюватися як із споживачем, приміщення якого не оснащене приладом обліку (без урахування показань приладу обліку).

Разом з цим,  втратила чинність  постанова Кабінету Міністрів України від 05.04.2022 № 412, яка діяла до цього більше року, і дозволяла громадянам не повіряти квартирні прилади обліку через введення воєнного стану. Таким чином, у містах збільшилась кількість домогосподарств, що потребують виконання повірки.

Таким чином, склалася ситуація, що станом на 01.09.2023 року по зоні надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води виконавцем ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», прострочений термін періодичної повірки мають більше 30 тисяч індивідуальних лічильників гарячої води та більше 4 тисяч індивідуальних теплолічильників споживачів, які підлягають зняттю з абонентського обліку.

Тому ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» звертається до Уряду із пропозицією продовження кінцевого терміну забезпечення споживачами проведення періодичної повірки індивідуальних вузлів обліку теплової енергії та гарячої води. Це дозволить проводити нарахування за фактично спожиті киянами обсяги тепла та гарячої води.

Продовження термінів повірки квартирних приладів обліку є необхідним рішенням в інтересах громадян, особливо на старті опалювального сезону.