ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” повідомляє!

ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” повідомляє!

24 грудня 2019 р. Кабінетом міністрів України було прийнято постанову № 1082 «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу», якою передбачається можливість проведення зміни розміру нарахувань за спожиту теплову енергію у зв’язку зі зміною ціни природного газу.

В свою чергу, специфіка діяльності теплоелектроцентралі ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» базується на відпуску електричної та виробництві теплової енергії в комбінованому режимі, де основним видом палива є вугілля, а природний газ використовується в технологічних цілях для підсвічування при спалювані вугілля.

Більше того, на виконання вказівки НКРЕКП з метою оптимізації вартості теплової енергії, в першу чергу для населення, та забезпечення конкурентного тарифу в регіоні, з 2017 року підприємством збільшено частку виробництва теплової енергії на вугіллі, скоротивши використання газу до мінімуму, необхідного для технологічної роботи котлів. Паралельно зі стратегією збільшення частки вугілля у паливній складовій на ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» розпочато реалізацію проекту комплексної реконструкції теплоелектроцентралі у напрямку покращення екологічних показників роботи – встановлення сучасних електрофільтрів.

Одним із завдань підприємства було не допустити збільшення тарифу на теплову енергію за умови роботи ТЕЦ у новому ринку електроенергії і ми зробили це!

Разом з тим, повідомляємо, що 14 січня 2020 року, відбулося засідання НКРЕКП, на якому було схвалено рішення щодо встановлення для ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЇ» нових тарифів на теплову енергію.

Згідно схвалених розрахунків, розмір нових тарифів на теплову енергію для споживачів зони теплопостачання ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ»:

 для потреб населення складає 745,02 грн/Гкал (без ПДВ), зниження на 315,2 грн/Гкал (без ПДВ).

При цьому, динаміка зміни схвалених НКРЕКП тарифів на теплову енергію по Україні на 2020 рік спостерігається в сторону збільшення. Середньозважений тариф на теплову енергію зростає в середньому на 10%, в той час, коли тариф ТОВ «ЄВРО-РЕКОСТРУКЦІЯ» знижується на 32%:

Львів – 1595,35 грн/Гкал (без ПДВ), + 16, 9%;

Миколаїв – 1342,55 грн/Гкал (без ПДВ), + 9,1%;

Івано-Франківськ – 1530,25 грн/Гкал (без ПДВ), + 20, 4%;

Полтава – 1412,11 грн/Гкал (без ПДВ), + 6,5%. 

Динаміка зміни тарифів на теплову енергію

 Разом з тим, варто відзначити, що ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ», завдяки комбінованому режиму роботи теплоелектроцентралі, де основним видом палива є вугілля, знаходиться у переліку теплопостачальних підприємств України, яким таки вдалося знизити тариф на теплову енергію. Тарифна динаміка відображає, що діючій тариф ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» знаходиться в 10-ці найнижчих тарифів в розрізі міст країни, а новий тариф на теплову енергію найнижчий по України.

Також, звертаємо Вашу увагу, що Тариф на теплову енергію далі трансформується у тариф на послугу з централізованого опалення та постачання гарячої води, що власне надається споживачам у вигляді тепла батарей в домівках та гарячої води з кранів споживачів – кінцевий тариф.

Проте, на сьогодні, склалася ситуація, коли підприємство не в змозі затвердити кінцевий тариф для своїх споживачів, так як це питання не вирішено на державному рівні: Мінрегіоном не надано до НКРЕКП відповідні методологічні документи, правила та договір на послугу, що необхідні для встановлення тарифу відповідно до Закону «Про ЖКП».