Держава спростила механізм оформлення субсидій!

Держава спростила механізм оформлення субсидій!

Шановні споживачі!

ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” нагадує, що цьогоріч держава спростила механізм оформлення субсидій.

Відтепер, якщо у вас немає змоги платити за комунальні послуги в повному обсязі, субсидію можна отримати без довідки про доходи, достатньо лиш подати заяву.

Зробити це можна будь-яким зручним для вас способом, зокрема:

  • в онлайн-кабінеті на веб порталі або в мобільному додатку Пенсійного фонду України;
  • на Порталі Дія, поштою або особисто у сервісних центрах Пенсійного фонду України;
  • особисто подавши документи уповноваженим територіальних громад, у центрах надання адміністративних послуг. 

Заява на отримання субсидії для друку є у вільному доступі за посиланням: https://www.msp.gov.ua/news/22940.html.

Більшості домогосподарств, які отримували субсидії минулого опалювального сезону, перепризначать виплати автоматично. Однак, як пояснюють у Міністерстві соціальної політики, деяким родинам потрібно повторно звернутися із заявою, зокрема:

  • якщо ви отримуєте житлову субсидію за місцем фактичного проживання, як внутрішньо переміщені особи;
  • якщо у складі є задекларовані особи; кількість фактично проживаючих зареєстрованих (задекларованих) осіб менша, ніж кількість зареєстрованих осіб;
  • які орендують житлове приміщення для проживання і звертаються за житловою субсидією на оплату житлово-комунальних послуг.

Додатково наголошуємо, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі» (у редакції постанови КМУ від 16.09.2022 № 1041)  з 01 січня 2023 року пільги та субсидії на оплату  житлово-комунальних  послуг надаються споживачам виключно у грошовій готівковій формі органами Пенсійного фонду України.

Таким чином, споживачі, які отримують пільги та субсидії на оплату житлово-комунальних послуг повинні самостійно отримувати призначені кошти в грошовій готівковій формі через відділення банківських установ або АТ «Укрпошта» та здійснювати своєчасну оплату за спожиті житлово-комунальні послуги в повному обсязі.

Нагадуємо, що наявність заборгованості за житлово-комунальні послуги терміном понад три місяці та загальною сумою понад 680 грн – є підставою для відмови в призначенні субсидії.

З питань оплати боргу або його реструктуризації просимо звертатися до Департаменту енергозбуту ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ”: м. Київ, пров. Гната Хоткевича, 2, тел: (066) 088-11-76.