Відповіді на актуальні питання щодо теплопостачання та постачання гарячої води

Відповіді на актуальні питання щодо теплопостачання та постачання гарячої води

Шановні споживачі!

Задля зручності та економії Вашого часу зібрали для Вас відповіді на актуальні питання, які найчастіше отримують оператори Кол-центру під час надання консультацій споживачам.

Тож перш ніж звернутися до Кол-центру ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” з питанням, яке Вас хвилює, пропонуємо переглянути актуальні питання щодо теплопостачання та постачання гарячої води та відповіді на них, можливо саме тут Ви знайдете відповідь.
———————————————————————————————————————–
Товариство з обмеженою відповідальністю “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” здійснює прийом відвідувачів, письмових звернень та документів у Центрі обслуговування споживачів за адресою: Київ, вул. Павла Усенка, 3.

Центр обслуговування споживачів працює без перерви на обід з понеділка по четвер з 8 до 17 години, а у п’ятницю з 9 до 16 години.
Консультанти Кол-центру надають телефонні консультації за номерами багатоканальної телефонної лінії:

  • (044) 277 277 6, (044) 277 6 277

та мобільними номерами:

  • (063) 025 31 66, (063) 025 39 26,
  • (050) 359 00 47,  (050) 359 01 25,
  • (067) 110 22  03, (067) 110 88 03 (з понеділка по четвер з 8 до 17 години, у п’ятницю з 9 по 16 години, без перерви на обід).

Заяви та копії документів для проведення перерахунків вартості послуг можна направити поштою до Департаменту енергозбуту Товариства за адресою: 02094 м. Київ, вул. Гната Хоткевича, 20 або на адресу електронної пошти: [email protected].
———————————————————————————————————————

Відповіді на актуальні питання щодо теплопостачання та постачання гарячої води

Порядок укладання договорів

З 13 листопада 2021 року Товариство “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” надає послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води за публічними договорами приєднання, укладеними за правилами та у порядку, визначеними Законом України “Про житлово-комунальні послуги”. Публічні договори приєднання опубліковані 13.10.2021 року на офіційному сайті Товариства. Споживачам, що планують отримувати послуги Товариства, які не укладали індивідуальний договір, необхідно звернутись до Центру обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3 для оформлення Заяви-приєднання до умов публічного договору. При собі необхідно мати оригінали та копії паспорту, ідентифікаційного номеру, документу про право власності на помешкання, довідки про кількість зареєстрованих у помешканні осіб. У разі наявності  індивідуальних приладів обліку теплової енергії або гарячої води – необхідно також мати копії паспортів приладів обліку або свідоцтв про їх повірку. Акти опломбування приладів обліку також необхідно мати з собою.

Порядок дій при зміні власника помешкання або особового рахунку споживача

Якщо за адресою Вашого помешкання необхідно змінити дані про власника або особового рахунку споживача, необхідно звернутись до Центру обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3 з відповідною заявою і оригіналами та копіями паспорту, ідентифікаційного номеру, документу про право власності на помешкання або право користування помешканням, довідки про кількість зареєстрованих у помешканні осіб.

Порядок встановлення, обслуговування, заміни та прийняття на абонентський облік індивідуальних приладів обліку теплової енергії та гарячої води

Встановлення, обслуговування та заміна індивідуальних приладів обліку теплової енергії та гарячої води здійснюється за рахунок власників таких приладів. Прийняття на абонентський облік індивідуальних приладів обліку здійснюється виконавцем послуг на підставі письмового звернення споживача, за умови надання документу, що засвідчує його чинну повірку. Товариство “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” здійснює прийом відвідувачів і письмових звернень та документів у Центрі обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3.

Вимоги до проведення періодичної повірки індивідуальних приладів обліку теплової енергії та гарячої води (квартирних лічильників)

Індивідуальні прилади обліку теплової енергії та гарячої води повинні проходити періодичну повірку згідно з міжповірочним інтервалом, зазначеним у технічному паспорті, але не менш ніж 1 раз на 4 роки. Періодична повірка індивідуальних приладів обліку проводиться спеціалізованими організаціями які мають ліцензії на проведення таких робіт. ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» не здійснює періодичної повірки лічильників.

Після проведення повірки необхідно звернутись до виконавця послуги з документом про повірку для прийняття приладу обліку на абонентський облік. У разі не проведення повірки в установлені терміни, прилад обліку знімається з абонентського обліку. Подальші розрахунки проводяться згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, як із споживачем, приміщення якого не оснащене приладом обліку.

Приміщення, оснащене вузлом розподільного обліку відповідної комунальної послуги, засіб вимірювальної техніки якого перебуває на повірці, що передбачає його розпломбування та демонтаж, не вважається приміщенням, не оснащеним вузлом розподільного обліку відповідної комунальної послуги, протягом строку такої повірки, але не більше 30 діб. Опломбування та розпломбування розподільних вузлів обліку теплової енергії та гарячої води здійснюють виключно працівники Товариства “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” на підставі заяви споживача відповідно до Порядку прийняття приладу обліку на абонентський облік, затвердженого наказом Мінрегіону від 12.10.2018 № 270, Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 липня 2015 р. № 474.

Перелік документів для прийняття на абонентський облік індивідуального приладу обліку (квартирного лічильника)

Після проведення повірки індивідуального приладу обліку без демонтажу, необхідно звернутись до Центру обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3 із заявою про прийняття приладу обліку на абонентський облік та надати копію свідоцтва про повірку. У разі проведення періодичної повірки індивідуального приладу обліку з демонтажем, після проведення повірки необхідно звернутись з заявою про прийняття приладу обліку на абонентський облік і надати копії свідоцтва про повірку та актів його розпломбування до повірки і опломбування після повірки представником ТОВ «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ».

Порядок нарахування плати за надані послуги з постачання теплової енергії та гарячої води

Загальна сума нарахованого місячного платежу за послуги з постачання теплової енергії або постачання гарячої води складається з нарахувань вартості спожитих послуг та плати за абонентське обслуговування. Вартість послуг визначається з урахуванням обсягів їх споживання та затверджених уповноваженим органом тарифів відповідно до вимог Правил надання послуг, Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, Закону України “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання”.

Плата за абонентське обслуговування – є платежем на покриття витрат виконавця послуг, пов’язаних із укладенням договорів, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, обслуговуванням та заміною будинкових вузлів комерційного обліку, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням споживачів за індивідуальними договорами. Розмір плати встановлюється виконавцем послуги в межах, що не перевищують граничний розмір, розрахунок якого передбачено Кабінетом Міністрів України. Наразі розмір плати за абонентське обслуговування, затверджений Товариством «ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ» для споживачів з якими укладені індивідуальні договори про надання послуг, складає:

  • послуга з постачання теплової енергії без обслуговування вузла комерційного обліку – 20,42 грн на місяць;
  • послуга з постачання теплової енергії з обслуговуванням вузла комерційного обліку – 26,02 грн на місяць;
  • послуга з постачання гарячої води без обслуговування вузла комерційного обліку – 20,42 грн на місяць;
  • послуга з постачання гарячої води з обслуговуванням вузла комерційного обліку – 34,01 грн на місяць.

Плата за абонентське обслуговування нараховується щомісячно, в тому числі і за розрахункові періоди, в яких послуга не споживалась.

Тарифи на послуги

Економічно обґрунтовані тарифи на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води для потреб населення затверджені Розпорядженням Київської міської військової адміністрації від 29.09.2023 № 761.

Наразі до споживачів категорії «населення» продовжують застосовуватися тарифи на рівні тих, що діяли станом на 24.02.2022 року, а саме:

  • послуга з постачання теплової енергії – 1408,27 гривень за Гкал з ПДВ;
  • послуга з постачання гарячої води – 75,96 гривень за кубічний метр з ПДВ.

У зв’язку із запровадженням мораторію на підвищення тарифів у сфері теплопостачання, тарифи на послуги для потреб населення протягом дії в Україні воєнного стану та шести місяців, наступних за місяцем, в якому воєнний стан буде припинено або скасовано, зростати не будуть.

Загальні правила розподілу обсягів спожитих у будівлі послуг

Розподіл між споживачами обсягу спожитих у будівлі послуг здійснюється на підставі визначених на розрахункову дату фактичних, а за їх відсутності – розрахункових або приведених обсягів споживання послуг за відповідний розрахунковий період. Розрахунковий період – це установлений договором період надання комунальних послуг, тривалість якого не перевищує календарний місяць. Фактичні обсяги споживання послуг визначаються за показаннями вузлів комерційного та розподільного обліку, приладів розподільного обліку теплової енергії станом на кінцеву дату розрахункового періоду, отримані виконавцем послуг, у спосіб, визначений договором про надання комунальної послуги.

Порядок розподілу загальних обсягів спожитої у будівлі теплової енергії

Загальний обсяг спожитої у будівлі теплової енергії визначається за показаннями будинкового вузла комерційного обліку теплової енергії або розрахунково у разі його відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати. Розрахунковий метод використовується окремо для кожного розрахункового періоду або його частини, у якому вузол комерційного обліку був відсутній або вийшов з ладу протягом 1 доби та більше. До відновлення роботи вузла комерційного обліку або його заміни загальний обсяг споживання теплової енергії визначається відповідно до фактичних показань вузла комерційного обліку в аналогічному місяці попереднього опалювального періоду, або у поточному опалювальному періоді за період не менше ніж 30 діб, з коригуванням за фактичною кількістю днів надання послуги та фактичною середньою температурою зовнішнього повітря. У разі відсутності будинкового вузла комерційного обліку або виходу його з ладу за відсутності показань в аналогічному місяці попереднього опалювального періоду, або показань за не менш як 30 діб поточного періоду, загальний обсяг споживання теплової енергії визначається за нормою споживання, встановленою органом місцевого самоврядування, з коригуванням за фактичною кількістю днів надання послуги та фактичною середньою температурою зовнішнього повітря. Загальний обсяг спожитої у будівлі або будинку теплової енергії розподіляється на загальний обсяг теплової енергії на опалення та загальний обсяг теплової енергії, спожитої на постачання гарячої води. Загальний обсяг спожитої теплової енергії на опалення у кожному розрахунковому періоді розподіляється на потреби безпосередньо опалення житлових і нежитлових приміщень та забезпечення загальнобудинкових потреб на опалення, які включають витрати теплової енергії на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень, витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення. Загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі або будинку на гаряче водопостачання складається з обсягу теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води, та обсягу теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання.

Порядок розподілу обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на опалення приміщень та забезпечення загальнобудинкових потреб на опалення

Загальний обсяг спожитої у будівлі теплової енергії на опалення у кожному розрахунковому періоді розподіляється на потреби безпосередньо опалення житлових і нежитлових приміщень та забезпечення загальнобудинкових потреб на опалення, які включають витрати теплової енергії на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень і витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення. Загальний обсяг спожитої у будівлі теплової енергії на опалення житлових та нежитлових приміщень визначається за показаннями вузла комерційного обліку теплової енергії, за його наявності, або розрахунковим методом у разі його відсутності,  тимчасового виходу з ладу або втрати.

У разі відсутності вузла комерційного обліку обсяг спожитої у будівлі теплової енергії розраховується за нормою споживання теплової енергії у будівлі та підлягає щомісячному коригуванню за фактичною кількістю годин постачання теплової енергії та фактичною середньомісячною температурою зовнішнього повітря. Норма споживання теплової енергії у будівлі розраховується як співвідношення нормативного споживання теплової енергії будівлею за опалювальний період до загальної опалювальної площі будівлі. Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби, для оснащених індивідуальними приладами обліку тепла будинків, залежить від поверховості будинку та складає відповідну частку від  загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будинку. Для 1-5 ти поверхових будинків – це 25 %, 6-10 поверхових будинків – це 20 %, вище 10 поверхів – це 15 %. Обсяг теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби, розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень. Якщо у будинку жодна з квартир не оснащена індивідуальним приладом обліку тепла, обсяг спожитої у будинку теплової енергії на загальнобудинкові потреби окремо не визначається, а входить до загального обсягу спожитої у будівлі теплової енергії на опалення. У такому випадку обсяг спожитої на опалення теплової енергії розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.

Порядок розподілу обсягів спожитої у будівлі теплової енергії на приготування гарячої води, та обсягу теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання

Загальний обсяг спожитої у будівлі теплової енергії на постачання гарячої води у кожному розрахунковому періоді складається з обсягу теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води, та обсягу теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання. Загальний обсяг теплової енергії, спожитої у будівлі на постачання гарячої води, визначається за показаннями вузла комерційного обліку або розрахунково за його відсутності (несправності). Обсяг теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води, визначається з врахуванням загальних обсягів спожитої у будівлі в розрахунковому періоді гарячої води. Обсяг теплової енергії витраченої на забезпечення функціонування внутрішньо-будинкової системи гарячого водопостачання визначається в залежності від місця приготування гарячої води (у будинку або поза його межами) та наявності циркуляції і розраховується як відповідна частка від обсягу теплової енергії, використаної на приготування гарячої води:

  • за умови наявності циркуляції – 20 %;
  • при тупиковому прокладанні трубопроводів системи ГВП у будівлі або непрацюючій циркуляційній лінії – 10 %.

Обсяг теплової енергії, витраченої на функціонування внутрішньобудинкових системи гарячого водопостачання, розподіляється між усіма споживачами будинку пропорційно до опалювальних площ їх приміщень. За умови приготування гарячої води у будинку та встановлення будинкового вузла комерційного обліку на загальному інженерному вводі, обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, в опалювальний період окремо не визначається та входить до обсягів споживання теплової енергії на загальнобудинкові потреби опалення.

Порядок донарахування до обсягів споживання теплової енергії у опалювальному приміщенні до рівня мінімального споживання та інші особливості розподілу обсягів спожитої теплової енергії

У кожному розрахунковому періоді протягом опалювального сезону, при проведені розподілу обсягів споживання теплової енергії, перевіряється дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в опалюваних приміщеннях, оснащених приладами розподільного обліку теплової енергії. При перевірці, спожитий опалюваним приміщенням обсяг теплової енергії на опалення, визначений за показаннями приладів розподільного обліку теплової енергії та віднесений до опалюваної площі приміщення, порівнюється з мінімальною часткою середнього питомого споживання теплової енергії на опалення будинку. Цією часткою перевіряють додержання теплового режиму в цих приміщеннях протягом опалювального періоду з метою унеможливлення опалення приміщення за рахунок суміжних опалюваних приміщень або опалюваних місць загального користування та допоміжних приміщень, запобігання утворенню грибків та плісняви в приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації будівлі. Якщо опалюване приміщення спожило менший обсяг теплової енергії, визначений за показаннями приладів розподільного обліку теплової енергії, ніж визначений за мінімальною часткою середнього питомого споживання по будинку, такому приміщенню донараховується обсяг спожитої теплової енергії. Мінімальне споживання теплової енергії по будинку приймається на рівні 50% від середнього обсягу споживання теплової енергії на опалення 1 квадратного метра опалювальної площі будинку.

У випадку не надання споживачем показань індивідуального приладу обліку теплової енергії за розрахунковий період, виконавець послуги протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування обсягу спожитої послуги такому споживачу по середньому споживанню попередніх періодів. У випадку не надання споживачем показань індивідуального приладу обліку більше 3-х розрахункових періодів, подальші розрахунки з таким споживачем проводяться, як із споживачем, квартира  якого не оснащена індивідуальним приладом обліку. Після відновлення надання показань споживачем або контрольного зняття показань виконавцем, виконавець здійснює перерахунок обсягів наданих послуг такому споживачу та перерозподіл обсягів наданих послуг усім споживачам будинку, квартири яких не оснащені індивідуальними приладами обліку теплової енергії.

За умови стовідсоткового оснащення квартир будинку індивідуальними приладами обліку теплової енергії, у разі виникнення небалансу при розподілі загальних обсягів наданих послуг, про що свідчить різниця між показаннями будинкового вузла комерційного обліку та сумою показань індивідуальних приладів обліку із обсягом витрат на загальнобудинкові потреби, даний небаланс розподіляється між усіма споживачами пропорційно до опалювальних площ їх приміщень.

Порядок визначення та розподілу обсягів споживання послуги постачання гарячої води

Загальний обсяг гарячої води, визначений за показаннями будинкового вузла комерційного обліку розподіляється між споживачами з урахуванням показань індивідуальних приладів обліку гарячої води. Обсяг гарячої води, визначений як різниця між показаннями вузла комерційного обліку гарячої води та сумою показань індивідуальних приладів обліку гарячої води, розподіляється між споживачами, квартири яких не оснащені індивідуальними приладами обліку гарячої води, пропорційно кількості зареєстрованих мешканців, які користуються послугою. У випадку не надання споживачем показань індивідуального приладу обліку гарячої води за розрахунковий період, виконавець послуги протягом 3-х розрахункових періодів проводить нарахування обсягу спожитої послуги такому споживачу по середньому споживанню попередніх періодів. У випадку не надання споживачем показань індивідуального приладу обліку більше 3-х розрахункових періодів, подальші розрахунки з таким споживачем проводяться, як із споживачем, квартира якого не оснащена індивідуальним приладом обліку гарячої води.

Після відновлення надання показань споживачем або контрольного зняття показань виконавцем послуги, виконавець здійснює перерахунок обсягів наданих послуг такому споживачу, а за наявності будинкового вузла комерційного обліку гарячої води – перерозподіл обсягів наданих послуг усім споживачам будинку, квартири яких не оснащені індивідуальними приладами обліку гарячої води.

Порядок здійснення перерахунків внаслідок уточнення показань обсягів спожитих послуг

Проведення перерахунків обсягів та вартості спожитих послуг здійснюється виконавцем послуг при уточненні показань вузлів комерційного обліку спожитої у будівлі послуги та уточненні показань вузлів розподільного обліку на підставі контрольного зняття їх показань або подання споживачем уточненої інформації.

Обсяг перерозподілу може мати як додатне, так і від’ємне значення, що призводить як до збільшення, так і до зменшення розподілених між окремими споживачами обсягів спожитої послуги.

Перерозподіл обсягу спожитої послуги проводиться у тому розрахунковому періоді, у якому отримано у встановленому порядку інформацію про невідповідність обсягів розподіленої послуги окремим споживачам обсягу, необхідному для розподілу, але не більше ніж за 12 розрахункових періодів.

В результаті уточнення показань вузлів розподільного обліку на підставі звіряння їх показань, подання споживачем уточненої інформації або відновлення надання показань – визначається обсяг перерозподілу спожитої послуги між споживачами у будівлі, як різниця між сумою показань вузлів розподільного обліку до коригування та сумою показань таких засобів після коригування. Після здійснення перерозподілу розподіленого обсягу спожитої послуги проводиться перерахунок із окремим споживачем та з усіма споживачами будівлі.

Результати перерозподілу та перерахунку відображаються у рахунках споживачів у розрахунковому періоді, у якому здійснено перерозподіл.

Порядок здійснення перерахунків за актами-претензіями

У випадку встановлення факту відхилення параметрів послуги, що постачається, від нормативних показників, споживач має право викликати виконавця послуги для проведення перевірки кількості та/або якості послуги. За результатами перевірки складається акт-претензія відповідно до Порядку проведення перевірки відповідності якості надання деяких комунальних послуг та послуг з управління багатоквартирним будинком параметрам, передбаченим договором про надання відповідних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1145. Виконавець послуги протягом п’яти робочих днів з дня отримання акту-претензії вирішує питання щодо задоволення вимог, викладених у ньому, або надає споживачу обґрунтовану письмову відмову в задоволенні його претензії. У випадку прийняття рішення про задоволення претензії виконавець послуги перерозподіляє обсяг спожитої послуги з врахуванням періоду, протягом якого відбулося відхилення від кількісних та/або якісних показників послуги.

Перерозподіл обсягу спожитої послуги проводиться у тому розрахунковому періоді, у якому отримано у встановленому порядку акт-претензію.

Результати перерозподілу та перерахунку відображаються у рахунках споживачів у розрахунковому періоді, у якому здійснено перерозподіл.

Проведення звірки взаєморозрахунків

Для проведення звірки взаєморозрахунків споживачу необхідно надати показання індивідуальних  приладів обліку (фото з поточними показаннями) та підтверджуючі документи про оплати до Центру обслуговування споживачів за адресою: вул. Павла Усенка, 3.

Реструктуризація боргу

Для укладання договору реструктуризації боргу необхідно звернутись до Департаменту енергозбуту (пров. Гната Хоткевича,2), та здійснити перший обов’язковий платіж.

Після підписання договору споживачу необхідно щомісяця вносити платежі за спожиті у попередньому місяці послуги та платежі за договором реструктуризації боргу.