Як встановити індивідуальний лічильник тепла?

Якщо система теплопостачання вашого будинку передбачає встановлення лічильників теплової енергії, то рекомендуємо до початку опалювального сезону встановити такий лічильник у квартирі. Індивідуальний лічильник тепла допомагає раціонально використовувати теплову енергію та контролювати її витрати на опалення квартири.

Пропонуємо послідовні кроки – як це правильно зробити:

🔳З’ясуйте технічну можливість встановлення лічильника. Це залежить від типу будинкової системи опалення. (Встановити прилад обліку тепла можна лише у будинках із горизонтальною системою опалення.)

🔳Оберіть ліцензовану компанію, яка проведе обстеження системи опалення в квартирі та визначить можливість оснащення квартири індивідуальним лічильником тепла.

🔳*Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», оснащення окремих приміщень у будівлях вузлами розподільного обліку теплової енергії (лічильниками тепла) не потребує розроблення проектної документації, видачі технічних умов та інших вимог до встановлення вузла розподільного обліку, а також погодження з виконавцем відповідної послуги.

Вузол розподільного обліку теплової енергії встановлюється за межами приміщення у будівлі із забезпеченням доступу для зняття його показань.

🔳 Замовте монтаж лічильника. Його виконує компанія, що має дозвіл на відповідні роботи. (ТОВ «Євро-Реконструкція» не здійснює монтаж лічильника).

🔳 Останній крок – замовте опломбування та прийняття  лічильника на абонентський облік.

Згідно Порядку прийняття  приладу обліку на абонентський облік, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 12.10.2018 № 270, споживачу необхідно подати до виконавця послуг ТОВ «Євро-Реконструкція» заяву на ОПЛОМБУВАННЯ ТА ПРИЙНЯТТЯ лічильника на абонентський облік, та копії документів.

В заяві обов’язково потрібно вказати персональні та контактні дані споживача: номер особового рахунку, ПІБ, адресу та контактний телефон.

Додати до заяви:

  • копію технічного паспорту засобу обліку з клеймом повірника або додатково копію свідоцтва про повірку;
  • копію документу, що підтверджує право власності на приміщення.

Заяву на опломбування та прийняття лічильника на абонентський облік та копії документів можна надати одним із зручних способів:

  • консультанту Центру обслуговування споживачів: вул. Павла Усенка, 3;
  • поштовим відправленням: вул. ГнатаХоткевича, 20;
  • на електронну адресу: [email protected].

Кожні 4-5 роки, в залежності від моделі теплового лічильника, необхідно проводити його періодичну метрологічну повірку.

Також нагадаємо, що Згідно вимог Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 28.12.2021 № 358, у кожному розрахунковому періоді (протягом опалювального сезону), виконавцем (теплопостачальною компанією) перевіряється дотримання вимоги щодо мінімального споживання теплової енергії в квартирах та нежитлових приміщеннях будівлі, які оснащені вузлами розподільного обліку теплової енергії, з урахуванням фактичного споживання теплової енергії усіма співвласниками будинку за розрахунковий період, визначеного за показаннями будинкового вузла комерційного обліку. Мінімальна частка середнього питомого споживання теплової енергії по будинку визначається як 50% середнього споживання теплової енергії на опалення 1м2 опалювальної площі будинку. У разі якщо, визначений згідно переданих споживачем даних вузла розподільного обліку, обсяг теплової енергії використаний на опалення  квартири або нежитлового приміщення за розрахунковий період, менший обсягу теплової енергії, розрахованого згідно мінімальної частки середнього питомого споживання теплової енергії по будівлі та опалювальної площі квартири або нежитлового приміщення, виконавцем проводиться донарахування обсягів теплової енергії до мінімального середнього обсягу.

Донарахування обсягів теплової енергії до величини мінімального споживання теплової енергії по будівлі здійснюється з метою унеможливлення опалення квартир або нежитлових приміщень за рахунок суміжних опалювальних квартир або нежитлових приміщень, запобігання утворення грибків та плісняви в приміщеннях, а також недопущення зниження нормативного строку експлуатації приміщень та будівлі.