Як заощадити на опаленні взимку?!

Як заощадити на опаленні взимку?!

Шановні споживачі!

ТОВ “ЄВРО-РЕКОНСТРУКЦІЯ” звертає увагу на кілька порад, як зекономити на опаленні взимку та забезпечити свій комфорт, якщо підготуватися до зими не встигли! Інформує Конотоп Сity ( https://konotop.city )

Забезпечте будинок лічильником тепла. Це дозволить платити за реальними показниками споживання тепла будинком, а не за нормативними нарахуваннями. Досвід показує, що витрати на опалення у будинках з теплолічильниками менші. 

Перевірте, чи немає втрат теплоносія у мережах гарячого водопостачання та центрального опалення. Переконайтесь, чи немає свищів або протічок на стиках труб. Краще полагодити їх до настання морозів.

Коли температура на вулиці менше +5 градусів — утеплювати стіни пізно. Монтажні роботи за такої погоди — це порушення технології утеплення. Утеплювати окремі квартири не варто. Це не призведе до економії, у кращому випадку допоможе підвищити температуру у квартирі на 1-1,5 градуси, але шкодитиме будинку. На межі утеплення виникає конденсат та пліснява. Утеплена та неутеплена частини стіни будуть нагріватися та охолоджуватися нерівномірно — це призведе до тріщин, у які потраплятиме волога, а в кінці може призвести до руйнації стін та будинку.

А ось замінити вікна на енергозберігаючі, утеплити та герметизувати наявні можна. Перевірте та замініть гумові ущільнювачі на вікнах, відрегулюйте фурнітуру — краще це зробить відповідний майстер. Також встановіть ущільнювачі на дверях у квартиру.

У під’їзді перевірте, щоб всі вікна були цілими, тоді будинок не втрачатиме тепло. Двері у під’їзд та у підвал мають щільно зачинятися. Двері у будинок краще оснастити автодоводчиком або простою пружиною. Утеплити також варто горище як у багатоповерхівках, так і у приватних будинках.

Утеплювати інженерні комунікації — труби системи опалення у підвалі та на горищі — можна будь-коли. Чим раніше це зробите, тим менше втрачатиме тепла на шляху до квартири. Утеплювати необхідно шаром теплоізоляції не менше діаметру труби, причому навіть металеві вентилі..

Навчайте та привчайте мешканців будинку дбайливо споживати тепло. Бо у багатоквартирних будинках за всі втрати тепла сплачують усі мешканці разом. У приватних — кожен окремо за свої.