Юрій Вітренко з робочим візитом відвідав Дарницьку ТЕЦ

Голова правління акціонерного товариства НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко з робочим візитом відвідав Дарницьку ТЕЦ ТОВ «Євро-Реконструкція».

У ході зустрічі обговорювалися питання співпраці ТОВ «Євро-Реконструкція» з НАК «Нафтогаз України» та було презентовано впроваджену наприкінці 2021 року на котлі №9 автоматичну систему контролю факела пальників, що дозволяє підприємству суттєво економити на використанні газу. 

«Завдяки встановленим на котлах датчикам, які вимірюють інтенсивність пульсації факела, система передає інформацію про стан горіння пальника котла на місцевий щит управління. За допомогою світлової та звукової сигналізації, обладнання подає сигнал про потускніння або згасання факела. Це дозволяє оперативному персоналу вести режим роботи котлоагрегату при необхідних навантаженнях без використання підсвічування газу та оперативно реагувати на можливі зміни в режимі горіння», – розповів технічний директор підприємства Ігор Бабенко, під час презентації нової системи.

За рахунок впровадження автоматичної системи контролю факела пальників на котлі ст.№9, споживання газу, який використовується в технологічних цілях для підсвічування спалювання вугілля, у порівнянні з 2021 роком вже вдалося скоротити на 25%.

До кінця березня 2022 року підприємство зможе зменшити споживання газу, що використовується для підсвічування, на 75%, за рахунок впровадження даної системи ще на двох котлоагрегатах ст. №6 та №8.

«Вони дійсно показали, як зменшили неефективне споживання газу, показали, як працюють сучасні електрофільтри, ми обговорили, як найближчим часом, вже цього літа, ці нові технології будуть розповсюджені на цій ТЕЦ на інші котли і на інші ТЕЦ», – підкреслив Юрій Вітренко.

ТОВ «Євро-Реконструкція» передбачено встановлення автоматичних систем контролю факела пальників на всіх пиловугільних котлах станції ст. №6, №7, №8 до кінця першого кварталу 2022 року.

Впровадження системи контролю факела пальників на всіх пиловугільних котлоагрегатах станції дозволять Дарницькій ТЕЦ повністю відмовитися від використання газу для підсвічування спалювання вугілля.

«Дарницька ТЕЦ демонструє вдалий приклад, як завдяки використанню нових технологій їм вдається суттєво підвищити енергоефективність та зменшити використання природного газу. При цьому запроваджувати екологічні технології, зменшувати викиди, ставити нові сучасні фільтри. Ми з одного боку сприяємо їм у цьому, а з іншого – приймаємо їхній досвід», – зазначив Юрій Вітренко у ході зустрічі.

Також голову правління НАК «Нафтогаз України» ознайомили з екологічною реконструкцією газоочисного обладнання котлоагрегатів станції, що триває на ТОВ «Євро-Реконструкція», та передбачає встановлення чотирьох високотехнологічних електрофільтрів. На сьогодні збудовано три електрофільтри на котлах ст. №6, №7 та №8.

Експлуатація такого електрофільтру дає можливість зменшити викиди твердих частинок з одного котлоагрегату у 80 разів та досягти концентрацію по викидам пилу на рівні 15-20 мг/м3, що відповідає європейським вимогам.

Завдяки експлуатації встановлених електрофільтрів викиди пилу від ТОВ “Євро-Реконструкція” вже вдалося знизити у середньому на 65-70%.

По завершенню зустрічі компанії домовилися про подальшу взаємодію та реалізацію проектів за рахунок впровадження нових технологій.